Informācija medijiem Robežas drošība
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš sestdien, 21. augustā, piedalījās Polijas un Baltijas valstu premjerministru attālinātā sanāksmē, kur kopā ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki (Mateusz  Morawiecki) Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) un Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu (Kaja Kallas) pārrunāja aktuālo situāciju uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas ar Baltkrieviju un turpmāko rīcību, lai ierobežotu nelegālo robežšķērsotāju plūsmu. 

K. Kariņš tikšanās laikā norādīja, ka  Baltkrievijai ir jāuzņemas atbildība par cilvēkiem, kuri atrodas uz tās robežas ar Latviju. “Šie cilvēki ir legāli ieradušies Baltkrievijā ar tūrisma vīzām, attiecīgi arī Baltkrievijai ir jāuzņemas atbildība par viņiem”.

Tāpat Polijas un Baltijas valstu premjerministri bija vienisprātis, ka situācijas saasināšana uz ES Austrumu robežas ir daļa no  Baltkrievijas režīma īstenotas hibrīdoperācijas, lai vājinātu ES ārējās robežas integritāti. 

Ministru prezidents uzsvēra, ka ikvienas valsts uzdevums ir nepieļaut nelegālu robežas šķērsošanu un Latvija turpinās šos pienākumus pildīt, īpaši ņemot vērā, ka Latvija sargā ES ārējo robežu. Vienlaikus K. Kariņš pauda nepieciešamību pievērst starptautisko organizāciju  uzmanību Baltkrievijas starptautisko saistību pārkāpumiem.

Polijas un Baltijas valstu premjerministri vienojās turpināt ciešu savstarpējo sadarbību un regulāru informācijas apmaiņu visos līmeņos.

 

Sagatavoja:

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs

+371 67082865

sandris.sabajevs@mk.gov.lv