Nozares jaunumi
VUGD praktiskās apmācības

Šodien, 26.oktobrī, plkst.10.00 Juglas kanālā Rīgā, notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās praktiskās mācības, kurās imitēs naftas produktu noplūdi ūdenī.

Praktiskajās mācībās tiks inscenēta situācija, ka ir notikusi dīzeļdegvielas noplūde un naftas produktu plankums virzās no Ķīšezera puses uz Juglas ezeru. Iedzīvotāji pamana plankumu uz ūdens virmas un zvana uz 112. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji veic naftas produktu norobežošanu ar bonām un savākšanu, izmantojot sūkņus. Informācija tiek nodota Valsts vides dienestam.

Šo praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iemaņas  veikt un vadīt glābšanas darbus ūdens akvatorijā, kā arī pārbaudīt VUGD amatpersonu darbu ar bonu izvietošanu un nezināmas izcelsmes vielu savākšanu no ūdens virsas.

Ņemot vērā, ka uz mācību norises vietu dosies vairāki operatīvie transportlīdzekļi, aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot operatīvās tehnikas pārvietošanos un ugunsdzēsēju glābēju darbošanos Juglas kanāla teritorijā. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu!

 

Sagatavoja: VUGD