iekšlietu ministrs

Esmu gandarīts par sarunu ar Ministru prezidentu un piekrītu viņa pozīcijai, ka iekšējā drošība valstī ir jāstiprina. Pēdējos divos gados ir uzsāktas būtiskas reformas iekšlietu struktūrās, un ir arī jūtams rezultāts organizēto grupējumu un organizētās noziedzības mazināšanā. Taču uzsveru, ka vēl ir jāsper daudzi nozīmīgi soļi Valsts policijas darba un kapacitātes stiprināšanā, un daudzos jautājumos tā ir valstiska izšķiršanās, piemēram, iekšlietu dienestos strādājošo algu jautājums, policijas akadēmijas atjaunošana un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanu,” tā Ģirģens.

Jau ziņots, ka šodien, 19.aprīlī, kopā ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku tikāmies ar  Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu valsts iekšējās drošības aktualitātes.

Sarunas laikā Ministru prezidentam uzsvēru, ka manas prioritātes bija, ir un būs iekšlietu dienestos strādājošo zemā atalgojuma paaugstināšana, kā arī Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes infrastruktūras, darba apstākļu un ekipējuma uzlabošana.

Tāpat akcentēju, ka, lai policijas darbs būtu efektīvāks, ir nepieciešams politiskais atbalsts iekšlietu dienestiem, īpaši cīņā ar korupciju, kontrabandu un kadru trūkumu iekšlietu nozarē.  

Tikšanās laikā es un Valsts policijas priekšnieks A.Ruks sniedzām Ministru prezidentam informāciju par aktuālo situāciju valstī noziedzības novēršanas jomā.

Bijām vienisprātis ar Ministru prezidentu, ka, lai būtiski uzlabotu Valsts policijas darbu noziegumu atklāšanā, nepieciešams atjaunot augstāko mācību iestādi tiesībaizsardzības jomā, kurā tiktu sagatavoti augsta līmeņa profesionāļi darbam policijā.

Līdz ar to jautājums par turpmākajiem soļiem Latvijas Policijas akadēmijas atjaunošanā  tiks skatīts Ministru kabineta Noziedzības novēršanas padomes rīcības plāna laikposmam no 2021. līdz 2026. gadam ietvaros.

 

Sagatavoja:

Komunikācijas nodaļa