VRS iepazīstina industrijas un zinātnes pārstāvjus ar aktuālajiem izaicinājumiem robežsapsardzības jomā,

26.10.2016

2016.gada 26.oktobrī notika Latvijas Republikas Valsts robežsardzes (VRS) un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF Latvija) Tehnoloģiju seminārs, kas apvienoja ražotājus, pakalpojumu sniedzējus un pētniekus, lai iepazītos ar tehnoloģiju iespējām un tendencēm, pārrunātu aktuālās vajadzības un jaunās politikas iniciatīvas robežapsardzības funkcijas īstenošanai.


VRS iepazīstināja industrijas un zinātnes pārstāvjus ar aktuālajiem izaicinājumiem robežsapsardzības jomā, kā arī iepazīstināja ar investīcijām tehniskajos līdzekļos robežapsardzības funkciju izpildē.

Tehnoloģiju seminārā piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes un Latvijas Universitātes vadošie pētnieki, kas izstrādā viedierīces operatīvām vajadzībām. Ar aktuālākajiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumiem iepazīstināja tādi uzņēmumi, kā ‘’Komerccentrs DATI grupa’’, ar mobilo biometriju - ‘’SQUALIO Cloud Consulting’’, integrētām drošības sistēmām – ‘’Citrus Solutions’’, inženiertehniskiem risinājumiem ‘’FIMA’’, ģeotelpiskām tehnoloģijām – ‘’Envirotech’’, satelītattēlu pielietošanu krīzes situāciju prognozēšanai – ‘’Baltic Satellite Service’’. ‘’Latvijas Mobilais telefons’’ aktualizēja viedtālruņu drošības jautājumus, bet ‘’Milrem Latvia’’ iepazīstināja ar bezpilota sauszemes transporta līdzekli robežapsardzībai.


GINTA PRŪSE
IeM nozares politikas departamenta
Politikas izstrādes nodaļas
vecākā referente


Atpakaļ