ES projekta sagatavošanas vizītē Viļņā tikās Latvijas un Lietuvas drošības jomas NVO pārstāvji

29.01.2013

Šā gada 7. - 9.janvārī ES Leonardo da Vinci programmas projekta sagatavošanas vizītes ietvaros Sabiedrības drošības organizāciju asociācijas dalīborganizācijas Latvijas robežsargu asociācijas valdes locekle Dace Ūdre Viļņā tikās ar Lietuvas drošības jomas nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un pārrunāja Baltijas reģionālās sadarbības iespējas ES programmu projektos 2013.gadā.


Vienlaikus vizītē Viļņā devās IeM Sabiedrības drošības konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas drošības biznesa asociācijas prezidents Jānis Zeps: „Lai panāktu savstarpēju uzticēšanos un atbalstu kopīgos projektos, nav iespējams iztikt bez personīgiem kontaktiem un tikšanos klātienē. Viļņā tikāmies ar daudziem cilvēkiem, kuriem interesē sadarbība ar Latviju, tajā skaitā ar valsts pārvaldes pārstāvjiem, sabiedrisko organizāciju un biznesa pārstāvjiem. Uzskatu, ka šī vizīte ir bijusi ļoti veiksmīga un tālejoša.”

Vizītes uzņēmējorganizācijas - Lietuvas Apsardzes uzņēmumu asociācijas prezidents Saulius Pridotkas dalījās pieredzē par personāla apmācību projektu, kas realizēts Lielbritānijā ES programmas ietvaros gan kā profesionālā, gan kā angļu valodas apmācība. Sarunās piedalījās Lietuvas Fiziskās apsardzes centra direktors Vitauts Šaikus.

Trīs dienu laikā Latvijas pārstāvji tika iepazīstināti ar nevalstisko organizāciju „Policijas klubs”, „Robežsargu klubs”, Starptautiskā policijas asociācijas Viļņas atzara darbību, apmeklēja Jauniešu dienas centru Viļņas Grigišķu rajonā, Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta štābu Viļņā un Robežsargu skolu Medininkos. Tika diskutēts par Leonardo da Vinci un Grundtvig un citu programmu, līdzfinansēšanu un īstenošanas iespējām partnerībā ar Latvijas organizācijām.

Tikšanās laikā panākta konceptuāla vienošanās par Lietuvas Robežsargu kluba un Latvijas robežsargu asociācijas partnerību ES programmas „Eiropa pilsoņiem” aktivitātes „Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi” 2013.gada projektu konkursā.
Vienlaikus, Latvijas puse saņēma vairākus uzaicinājumus piedalīties Lietuvas organizāciju rīkotajos kultūras un sporta pasākumos 2013.gadā.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre
26425173
dace.udre@inbox.lv


 


Atpakaļ