ES pārvietošanas programmas ietvaros no Grieķijas pārceltas trīs personas

10.08.2016

Otrdien, 9. augustā, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārceltas trīs personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā, pirmskolas vecuma bērns.


 

Uz Latviju otrdien pārceltā ģimene ir no Sīrijas, patlaban tā atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Pārceltās personas strādājušas finanšu nozarē un medicīnas preču piegādē. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu un angļu valodas zināšanas.

Jau ziņots, ka, atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros jau uzņēmusi 56 personas.

Mediju ievērībai: Lai nodrošinātu jums nepieciešamo atbalstu, Patvēruma meklētāju centra apmeklējums interviju vai filmēšanas veikšanai pirms ierašanās savlaicīgi jāsaskaņo ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departamenta sabiedrisko attiecību vadītāju pa tālr. 67219561 vai elektroniski  prese@pmlp.gov.lv.

Informāciju sagatavoja:
PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departamenta
direktora vietniece, sabiedrisko attiecību vadītājas p.i.
Undīne Priekule
prese@pmlp.gov.lv, 67219561
 

 


Atpakaļ