Aktuālā informācija par patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā

Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties ne ātrāk kā pēdējās janvāra dienās vai februārī. Saskaņā ar Grieķijai nosūtīto pārvietošanas grafiku pirmajā reizē Latvija plāno uzņemt līdz desmit patvēruma meklētājiem. Līdz bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanai patvēruma meklētāji uzturēsies Patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā „Mucenieki”.


Saskaņā ar EK lēmumā noteiktajiem termiņiem un panākto vienošanos ar Grieķijas pusi, Grieķija janvāra otrajā pusē uzsāks darbu pie patvēruma meklētāju failu atlases atbilstoši Latvijas nosūtītajam profilam. Latvijas amatpersonas sadarbībā ar Grieķijas kolēģiem izzinās failu saturu, nepieciešamības gadījumā veiks personu intervijas, kā arī nodrošinās drošības pārbaudes un citas nepieciešamās darbības.

Jau ziņots, ka atbilstoši “Rīcības plānam personām, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošana un uzņemšana Latvijā” sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori. Lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas, iekšlietu nozares amatpersonas darba vizītē Grieķijā uzturējās pagājušā gada nogalē, kur nodibināja profesionālus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, Eiropas patvēruma biroju un tikās ar starptautisko organizāciju pārstāvjiem. Vizītes laikā tika izzināta arī citu valstu pieredze un patvēruma meklētāju pārvietošanas (relocation) process.


Atpakaļ