R.Kozlovskis LTV raidījumā ''Rīta Panorāma'' par patvēruma meklētāju jautājumu

15.10.2015

Bēgļiem pirms iebraukšanas Latvijā tiks sniegta visa nepieciešamā informācija, kas viņiem ir vajadzīga dzīvošanai mūsu zemē, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis („Vienotība”).
Ministrs teica, ka patlaban lielā mērā ir skaidrība par finansējumu bēgļu pārvietošanai, bet oktobra beigās būs plašāka informācija par bēgļu pārvietošanas procesu.


Lūgts vērtēt Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa iepriekš teikto, ka bēgļi ir jābiedē ar Latvijas aukstajām ziemām, Kozlovskis norādīja, ka šos izteikumus viņš atturēsies komentēt.

Vienlaikus ministrs atzīmēja, ka bēgļiem tiks sniegta objektīva informācija par Latviju, tostarp, ka klimatiskie apstākļi atšķiras un "neesam silta zeme". "Neviens negrasās stāstīt pasakas, ka Latvija ir sapņu zeme," teica Kozlovskis.

Bēgļi tiks iepazīstināti ne tikai ar Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, bet tiks stāstīts arī par valodu, likumiem. Tostarp arī par to, ka aizliegts fiziski iespaidot sievu par laulības pārkāpšanu un līdzīgām lietām, piebilda ministrs.

Jau ziņots, ka Brigmanis pirms nedēļas norādīja, ka bēgļiem ir jāstāsta, cik daudz cilvēku brauc prom no Latvijas, cik zemi ir pabalsti un cik aukstas ir Latvijas ziemas.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) kritiski vērtēja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja ierosinājumu patvēruma meklētājiem stāstīt par apstākļiem Latvijā, kas viņus varētu atturēt šeit ierasties.

Latvija paudusi gatavību brīvprātīgi uzņemt kopumā 531 personu no 120 000 bēgļu, kas atrodas Grieķijā un Itālijā.

www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/kozlovskis-neviens-negrasas-begliem-stastit-pasakas-ka-latvija-ir-sapnu-zeme.a150272/


Atpakaļ