Rīcības plāns patvēruma meklētāju uzņemšanai. Praktiskie aspekti (Latvijas Radio, Krustpunktā) 05.10.2015.

05.10.2015

Latvijas Radio raidījumā  ''Krustpunktā'' Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.


Bēgļi, kas būs nonākuši Latvijā, taču nevēlēsies šeit iesaistīties integrācijas pasākumos, valsts maksāto pabalstu nesaņems, raidījumā Krustpunktā norādīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kura vada ar bēgļiem saistīto jautājumu risināšanas darba grupu.

Pēc viņas teiktā, Latvija centīsies nodrošināt "individuālu pieeju" bēgļu atlasē. Šajā procesā bēgļiem būs jānorāda valsts, kur viņi labprāt vēlētos dzīvot. Ja tā būs Latvija, tad šādi cilvēki šeit labprāt tiks uzņemti. Tāpat Latvija centīsies sabalansēt uzņemamo cilvēku darba prasmes ar darba tirgus piedāvājumu. Patlaban piedāvājumi no uzņēmumiem esot pa visu Latviju.

Iekšlietu ministrija nākusi klajā ar ziņojumu par iecerēto rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai. Galvenie rīcības plāna punkti valdībai jau ir skaidri. Neskaidrības ir par finansējumu: darba grupas aprēķini liecina, lai Latvijā izveidotu un ieviestu patvēruma meklētāju integrācijas sistēmu, provizoriski būs nepieciešami aptuveni 16 miljoni eiro. Jau izskanējuši viedokļi, ka tēriņos vajadzētu būt pieticīgākiem. Krustpunktā diskutējam par bēgļu izmitināšanas praktiskajiem aspektiem – izmaksas, izvietošana, viņu nodarbināšana, brīvprātīgo palīdzība uz Latviju atbraukušajiem. To, ka šie ir svarīgākie jautājumi, kas jāizvērtē, liecina arī aizvadītās nedēļas nogales ziņas - Krāslavā robežsargi aizturējuši 28 nelegālos robežpārkāpējus no Irākas, kopumā Latvijas robežu šogad šķērsojuši jau trīs reizes vairāk bēgļu nekā pagājušā gadā. Bēgļu ierašanās mūsu valstī jau ir realitāte. Viesi studijā Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus un Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/ricibas-plans-patveruma-mekletaju-uznemsanai.-praktiskie-aspekti.a57132/ 


Atpakaļ