Akcija “Apskauj Latviju”

08.02.2017

Latvijas valsts simtgades svinības 2017. gada 4. maijā aizsāksies ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu - akciju „Apskauj Latviju”, kas vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu. Akcija tiek īstenota sadarbībā ar Latvijas simtgades biroju, Latvijas pašvaldībām un VAS Latvijas valsts meži.

Akcijas laikā 43 Latvijas pierobežas pašvaldību teritorijās tiks iestādīti 100 valsts simtgadei veltīti ozoli – Latvijas garīgā sardze. Ozoli tiks stādīti no plkst. 9.00 rītā noteiktā laika secībā visas dienas garumā ar valsts augstāko amatpersonu, pašvaldību un Iekšlietu ministrijas un padotībā esošo dienestu amatpersonu dalību.

Akcija darbību uzsāks vienlaicīgi no Rīgas un četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kur jau 1998. gadā par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē". Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā atrodas viena no četrām zīmēm "Austras koks", jo būdams vistālāk uz valsts austrumiem, pirmais "sveic" sauli. "Saules puķe" - Latvijas tālākais dienvidu punkts atrodas Demenes pagastā, Daugavpils novadā. Zaļais stars" - Latvijas galējais rietumu punkts atrodas Bernātos, Nīcas novadā. "Baltās naktis" Latvijas tālākais Ziemeļu punkts atrodas Ipiķu pagastā, Rūjienas novadā. Papildus šiem četriem punktiem, starp akcijas sākuma punktiem būs arī Alūksne, Bauska un Jūrmala.

Ar pašvaldību atbalstu tiek izvēlētas simtgades ozolu stādīšanas vietas un veidots 4. maija svinīgā notikuma saturs.  Pašvaldības ar atbildību izvēlas simbolisku ozola stādīšanas vietu, kā arī vairākas pašvaldības pateicoties šai akcijai plāno konkrētas teritorijas attīstību, un Latvijas simtgades ozols ir kā simboliska zīme aizsākumam.

Jauniešu organizācijas Latvijas mazpulki un Jaunsargi apņēmušies būt pašvaldību palīgi un turpmākajos gados uzraudzīt Latvijas simtgades ozolus.

Atpakaļ