Policist, nāc studēt neklātienē!

  Vairāk info: Valsts policijas koledža  … Lasīt vairāk

Aktuālā informācija par ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā

Jau vairāk kā 36 stundas ugunsdzēsēji glābēji turpina plašā ugunsgrēka dzēšanas darbus, kas otrdien pēcpusdienā izcēlās Talsu novada Valdgales pagastā. Šajā ugunsgrēkā lielā platībā, vairāk nekā 100 hektāru platībā deg kūdra un vēl nenoskaidrotā platībā arī blakus esošais mežs.
Lasīt vairāk

Uzsāk robežas joslas ierīkošanu gar Latvijas - Baltkrievijas valsts robežu

Valsts robežsardze noslēdz vispārīgo vienošanos par valsts robežas joslas gar Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas robežu ierīkošanu.
Lasīt vairāk

VUGD piedalīsies SIA “Alpha Osta” rīkotajās mācībās

Šodien, 17.jūlijā, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Alpha Osta” rīkotajās vietējā līmeņa praktiskajās civilās aizsardzības mācībās Birztalu ielā 26, Rīgā.
Lasīt vairāk

Šogad Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā norisināsies Latvijā

Jau pēc nepilna mēneša, no 9. līdz 10. augustam, Valkā, Rīgas ielā 41, notiks Latvijas valsts simtgadei veltītais 42. Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā, kurā spēcīgākās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Polijas un Čehijas komandas sacentīsies četrās dažādās disciplīnās, lai noskaidrotu, kura valsts šogad iegūs Baltijas čempiona ugunsdzēsības sportā uzvarētāja titulu.
Lasīt vairāk

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu lietā par nelegālās televīzijas retranslēšanu Rīgas mikrorajonos

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas (VP GKrPP ENAP) 3. nodaļas amatpersonas šī gada jūnijā kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par nelicencētu televīzijas programmas retranslēšanu vairākos Rīgas mikrorajonos laika posmā no 2016. gada sākuma līdz 2017. gada maijam. Tika veiktas vairākas kratīšanas, izņemot dažādas ierīces un priekšmetus, kā arī likvidējot nelegālās televīzijas translēšanas staciju, tādējādi bez pakalpojumiem atstājot vairākas mājsaimniecības. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas trīs personas.
Lasīt vairāk

Jaunās personu apliecības: divreiz garāks derīguma termiņš un vairāk iespēju par mazāku samaksu

PMLP / 10.07.2018

No 2019. gada Latvijas iedzīvotāji varēs saņemt Eiropas Savienībā derīgu ceļošanas dokumentu ar divreiz garāku derīguma termiņu un vairāk iespējām lietotājiem par 15 eiro (iepriekš 14,23 eiro), savukārt mazākaizsargātām grupām plānots nodevu samazināt no 7,11 eiro uz 5 eiro.
Lasīt vairāk

Sākas uzņemšana Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā

No šodienas, 10. jūlija, līdz 23. jūlijam notiks jauno studentu uzņemšana Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK), kur mācības ietver ne tikai teorētiskās lekcijas, bet arī aktīvas un aizraujošas praktiskās nodarbības.
Lasīt vairāk

Lai izdevušies svētki! Valsts policijas atgādinājums par drošību Dziesmu un deju svētkos

Rīga šonedēļ piepildīta ar īpašu atmosfēru un visapkārt virmo svētku sajūta – ir sākušies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Gādājot, lai visiem būtu izdevušies grandiozi svētki bez vismazākās ķibeles, atgādinām gan par drošību, gan dažiem ierobežojumiem šo svētku laikā.
Lasīt vairāk

Robežsargi aiztur personu, kas pēc ieceļošanas atteikuma patvaļīgi šķērsojusi valsts robežu

Piektdien, 29.jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas par patvaļīgu valsts robežas šķērsošanu pēc ieceļošanas atteikuma saņemšanas aizturējušas 1978.gadā dzimušu Armēnijas pilsoni.
Lasīt vairāk

Latvija uzsāk prezidentūru Baltijas jūras valstu padomē

Sākot ar šī gada 1.jūliju, Latvija prezidē Baltijas jūras valstu padomē (BJVP), kuras ietvaros Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kā atbildīgais dienests valstī par civilo aizsardzību, pievērsīsies jautājumiem, kas skar reģiona sadarbības uzlabošanu civilās aizsardzības jomā, lai tiktu stiprināta noturība ārkārtas situācijās un katastrofu gadījumos.
Lasīt vairāk

VUGD aicina neaizmirst par drošību gaidāmajos Dziesmu un deju svētkos

Sākoties XXVI Vispārējiem latviešu dziesmu un XVI deju svētkiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina svētku dalībniekus un apmeklētājus ievērot drošības noteikumus, lai svētkos nenotiktu dažādi nepatīkami gadījumi vai nelaimes. Vēl pirms došanās uz svētku norises vietām, kolektīvu vadītājiem ar dalībniekiem jāpārrunā drošības jautājumi, tajā skaitā, ugunsdrošība, kā arī, kur meklēt palīdzību, ja noticis nelaimes gadījums.
Lasīt vairāk

Uzzini, ko Valsts policijai nozīmē sabiedrības uzticēšanās

“Jo vairāk sabiedrība uzticas policijai, jo vairāk cilvēks ir gatavs līdzdarboties un informēt policiju par pārkāpumiem, kas tiešā veidā uzlabo policijas darba efektivitāti,” uzsver Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, “uzticēšanās policijas institūcijai nav tas, ko var izmainīt vienas, divu dienu laikā, pie tās ir ilgstoši, gadiem jāstrādā.”

Lasīt vairāk

Šodien notiks Krīzes vadības padomes ārkārtas sēde

Šodien, 26. jūnijā, plkst. 14.00 Ministru prezidents Māris Kučinskis sasauc Krīzes vadības padomes (KVP) ārkārtas sēdi, lai izvērtētu situāciju lauksaimniecības nozarē, ko izraisījis ilgstošais sausums.
Lasīt vairāk

Rīgā un Jūrmalā aiztur vairākus narkodīlerus; atsavina karfentanilu, marihuānu, MDMA un metamfetamīnu

Pagājušonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (RRP KrPP) amatpersonas Rīgā un Jūrmalā ir aizturējušas vairākus narkodīlerus, no kuriem atsavinātas dažāda veida narkotikas, tostarp sevišķi bīstama narkotiskā viela – karfentanils.
Lasīt vairāk

VUGD aicina līgotājus neaizmirst par drošību!

 Šajā nedēļas nogalē tiks atzīmētas vasaras saulgriežu svinības – Jāņi jeb Līgo svētki, kuros neiztikt bez atpūtas dabā, peldēšanās, ugunskuru kurināšanas un lēkšanas pār tiem. Lai gaidāmos svētkus neaptumšotu traģiski nelaimes gadījumi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības padomus, kurus jāievēro!


Lasīt vairāk

Kļūsti par policistu! Nāc mācīties Valsts policijas koledžā!

Kļūsti par policistu! Nāc mācīties Valsts policijas koledžā!Vairāk par uzņemšanas noteikumiem: http://www.policijas.koledza.gov.lv/lv/gribu_macitiesLasīt vairāk

Par viltotas kafijas realizāciju aizturētas divas personas; nodarīts kaitējums vairāk nekā pusmiljons eiro vērtībā

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas šī gada maija beigās aizdomās par sabiedrībā populāra kafijas produkta preču zīmes nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu, viltotas zīmes apzinātu izmantošanu un viltotas kafijas izplatīšanu lielā apmērā aizturēja divas personas. Noziedzīgo nodarījumu rezultātā kafijas preču zīmes tiesību īpašniekam tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro vērtībā.
Lasīt vairāk

VP aicina mediju pārstāvjus uz kolekcijas "Festivālu vasara" prezentāciju

Gaismu atstarojošu apģērbu lietošana ir būtiska ne tikai tumšajos un aukstajos mēnešos, bet gan visu cauru gadu! Tāpēc, atgādinot sabiedrībai par gaismu atstarojošu elementu lietošanas nozīmību ikdienā, Valsts policija sadarbībā ar apģērbu zīmolu ZIB* ir izveidojusi pamanāmu un dzīvespriecīgu apģērbu kolekciju "Festivālu vasara". Šīs kolekcijas apģērbi izskatās lieliski ne tikai dienā, bet pilda svarīgo atstarotāja funkciju diennakts tumšajās stundās – ērts un košs dizaina apģērbs, kas spēj glābt dzīvību.
Lasīt vairāk

VID un VP sadarbības rezultātā aiztur nelikumīgu akcīzes preču glabātāju un transportētāju grupu

Veicot muitas kontroles pasākumus Rīgas pasažieru ostā, Valsts ieņēmumu dienests Muitas pārvaldes amatpersonas pamanīja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas aizdomīga krava. Piesaistot Valsts policiju, tika noskaidrots, ka transportlīdzeklī ir vairāk nekā 2,3 miljoni nelegālo cigarešu un 960 litru spirta. Aizdomās par šo preču pārvadāšanu un saistītām nelikumībām Valsts policija ir aizturējusi četrus vīriešus un kratīšanu laikā kādā noliktavā atsavinājusi vēl vairāk nelikumīga alkohola.
Lasīt vairāk