Robežsargi izņem vairāk kā 5,5 miljoni kontrabandas cigaretes

Šī gada 20. maijā Sventes pagastā robežsargi aizturēja organizētu grupu, kas nodarbojās ar muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijā kontrabandas ceļā, un  izņēma vairāk kā 5,5 miljoni kontrabandas cigaretes.
Lasīt vairāk

Valsts policija uzsāk informatīvu kampaņu “Agresīva braukšana atstāj rētas”

Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Šodien, 26. maijā, Valsts policija (VP) atklāja informatīvu kampaņu par bīstamas uzvedības un agresīvu manevru veikšanas riskiem ceļu satiksmē – “Agresīva braukšana atstāj rētas”. 
Lasīt vairāk

Kriminālvajāšanai nodota lieta par Jelgavā iepriekš atklātu nelegālo cigarešu ražotni

Šī gada 18. maijā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par 2018. gada novembrī atklātu nelegālo cigarešu ražotni Jelgavā, kur valstij nodarītais kaitējums mērāms 256 179, 39 eiro apmērā. Kopumā kriminālprocesā par aizdomās turētajām atzītas deviņas fiziskas personas un viena juridiska persona.
Lasīt vairāk

Salaspilī policija uziet nelegālā alkohola tirgošanas vietu

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par to, ka Salaspilī kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī tiek tirgots nelegāls pašizgatavots alkohols. Veicot izmeklēšanas darbības uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona likumsargiem trešdien, 20. maijā, ieradās konkrētajā adresē, lai veiktu kratīšanu.
Lasīt vairāk

Pateicoties iedzīvotāju sniegtai informācijai, policija kādā dzīvoklī uziet marihuānas audzētavu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc informācijas saņemšanas Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē "Informācija par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām" par to, ka Lillijas ielā, Rīgā, kādā dzīvoklī tā saimniekus apmeklē aizdomīgas personas, kā arī to, ka no dzīvokļa bieži jūtama marihuānas smaka.
Lasīt vairāk

Robežsargi par kukuļdošanu aiztur Baltkrievijas pilsoni

Ceturtdien, 21. maijā, Pāternieku robežkontroles punktā aizturēts Baltkrievijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus. … Lasīt vairāk

Valsts vides dienests stiprina VUGD spējas reaģēt uz radiācijas negadījumiem

Ar mērķi stiprināt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Valsts policijas (VP) spējas reaģēt uz radiācijas negadījumiem un īstenot neatliekamos pasākumus šādu negadījumu seku likvidēšanai un nodrošinātu personāla aizsardzību, Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (RDC) ceturtdien, 21. maijā, VUGD un VP pārstāvjiem nodeva radiācijas mēriekārtu dāvinājumu. … Lasīt vairāk

Divdesmit divas tonnas konfiscētā spirtu saturošā šķidruma tiks izmantotas telpu un virsmu dezinfekcijai

Kriminālprocesā izņemtais spirtu saturošais šķidrums, kas atrodas Nodrošinājuma valsts aģentūras glabāšanā, tiks nodots valsts un pašvaldību institūcijām telpu un virsmu dezinfekcijas nodrošināšanai.
Lasīt vairāk

Valsts policijas skaidrojums saistībā ar Valsts kontroles revīzijas ziņojumu

Pirmdien, 18. maijā, Valsts kontrole nāca klajā ar revīzijas ziņojumu, kurā ir konstatējusi trūkumus gan Valsts policijā saistībā ar tehnisko ierīču iegādi un izmantošanu ikdienā, kas paredzētas ceļu satiksmes drošības uzlabošanai, gan Valsts policijas koledžas darbībā saistībā ar pedagogu darba slodzi un atalgojumu. Valsts policija ir uzsākusi disciplinārlietu un uz tās izmeklēšanas laiku no amata atstādināta Valsts policijas koledžas direktore. Tāpat, ņemot vērā ziņojumā pausto informāciju, sniedzam Valsts policijas skaidrojumu.
Lasīt vairāk

Robežsargi pārtrauc kārtējo cigarešu nelikumīgu pārvietošanu

Pirmdien, 18. maijā, pārbaudot informāciju par akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu un veicot meklēšanas un vajāšanas pasākumus, robežsargi Dagdas novadā aizturēja 1983. gadā dzimušu Latvijas pilsoni un izņēma 80 000 cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.
Lasīt vairāk

Bauskā par zādzību un nelikumīgu brīvības atņemšanu aizturētas četras personas

Šī gada 11. maijā Bauskā trīs pilngadīgas un viena nepilngadīga persona nolēma atrisināt konfliktu ar trīs viņām pazīstamām nepilngadīgām personām, kuras pret pašu gribu tika ievietotas automašīnas bagāžas nodalījumā un aizvestas uz neapdzīvotu vietu, kur ar viņām fiziski izrēķinājās. Turpinot noziedzīgās darbības, nepilngadīgās personas tika vadātas automašīnas bagāžas nodalījumā, līdz vienā brīdī transportlīdzekļa vadītājs netika galā ar automašīnas vadāmību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas. Vainīgās personas tika aizturētas notikuma vietā, un policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Lasīt vairāk

Robežsargi aiztur kārtējo kukuļdevēju

Sestdien, 16. maijā, robežsargi Silenes robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju - Ukrainas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus, dodot kukuli 50 eiro apmērā. Veicot dienesta pienākumus, robežsargi konstatēja kādu 1986. gadā dzimušu Ukrainas pilsoni, kurš vēlējās šķērsot valsts robežu bez derīgas vīzas.
Lasīt vairāk

VP aicina kravas pārvadātājus būt atbildīgiem un aprīkot spēkratu ar atbilstošām riepām!

Valsts policija aicina personas, kuras nodarbojas ar kravas pārvadājumiem, nebūt bezatbildīgas un neekonomēt uz sava transportlīdzekļa riepām. Ir noteikts, ka kravas automobilim, kura pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas, aizliegts aprīkot priekšējās ass riteņus ar atjaunotām riepām. Sekas, braucot ar šādi aprīkotu spēkratu, var būt letālas.
Lasīt vairāk

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie ūdens!

Lai gan laikapstākļi nelutina ar siltumu, šodien, 15.maijā, visā Latvijā tiek atklāta oficiālā peldēšanas sezona. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus priekšnoteikumus, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!
Lasīt vairāk

Robežsargi par kukuļdošanu aiztur Baltkrievijas pilsoni

Ceturtdien, 14. maijā, Silenes robežkontroles punktā aizturēts Baltkrievijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus.
Lasīt vairāk

Divi drosmīgi jauni vīrieši dzenas pakaļ velosipēda zaglim un aiztur viņu

Vakar ap pulksten 15.30 Brīvības ielā, Rīgā, kādā daudzstāvu māju pagalmā tika nozagts velosipēds. Divriteņa īpašnieks, būdams netālu, pamanīja kādu personu, kura pārkniebj viņa velosipēda drošības trosi un aizbrauc. Cietušais nekavējoties sāka skriet pakaļ zaglim. Tobrīd pie cietušā ar automašīnu piebrauca kāds šoferis un apjautājās par notikušo. Autovadītājs piedāvāja cietušajam savu palīdzību un abi ar automašīnu sāka sekot velosipēda zaglim. Nonākot līdz Šmerļa mežam, aptuveni 100 metru no ielas, velosipēda zaglis nokrita no divriteņa un viņu izdevās aizturēt. Par notikušo tika paziņots Rīgas Teikas iecirkņa policistiem, kuri izbrauca uz notikuma vietu un nogādāja aizdomās turēto policijas iecirknī. Aizturētais garnadzis ir 1981. gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk bijis sodīts.
Lasīt vairāk

Izņemto lietu pārņemšana turpinās arī ārkārtas situācijas laikā

Arī ārkārtas situācijas laikā Nodrošinājuma valsts aģentūra, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus, turpina veikt lietu pārņemšanu, izpildot lēmumus par rīcību ar lietiskajiem pierādījumiem (arestēto mantu) kriminālprocesos un izņemto mantu administratīvo pārkāpumu procesos.
Lasīt vairāk

Par nelegālo cigarešu tirgošanu rīdziniekiem un Salaspils apkārtnes iedzīvotājiem aizturēts vīrietis

Pirmdien, 11. maijā, agrāk uzsākta kriminālprocesa ietvaros Salaspils iecirkņa policisti sadarbībā ar ceļu policiju Rīgā veica pasākumus, lai novērstu nelegālo akcīzes preču apriti
Lasīt vairāk

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par sutenerismu un bordeļa uzturēšanu Ventspilī

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par sutenerismu un bordeļa uzturēšanu, un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Lasīt vairāk

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu robežsargi aiztur divus vīriešus

Pirmdien, 11. maijā, Valsts robežsardzes amatpersonas Krāslavas novada Piedrujas pagastā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēja divus Latvijas pilsoņus un izņēma 200 tūkstošus cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.
Lasīt vairāk