Robežsargi par kukuļdošanu aiztur Baltkrievijas pilsoni

Ceturtdien, 11. jūnijā, Silenes robežkontroles punktā aizturēts Baltkrievijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus.
Lasīt vairāk

VRS priekšnieks piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas robežapsardzības iestāžu priekšnieku videokonferencē

Otrdien, 9. jūnijā, pamatojoties uz Igaunijas policijas un robežsardzes pārvaldes ielūgumu, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas robežapsardzības iestāžu priekšnieku videokonferencē.
Lasīt vairāk

Valsts robežsardzes aizturēšanas centros tiek atjaunota apmeklētāju pieņemšana

Valsts robežsardzes Rīgas un Daugavpils pārvalžu Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Mucenieki" un "Daugavpils" sākot ar 10.06.2020. tiek atjaunota apmeklētāju pieņemšana.
Lasīt vairāk

Robežsargi izņem 80 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Pirmdien, 8. jūnijā, Daugavpils novada Skrudalienas pagastā robežsargi pārtrauca nelikumīgu cigarešu pārvietošanu pāri valsts robežai, aizturot divus Latvijas pilsoņus.
Lasīt vairāk

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu robežsargi aiztur četras personas

Ceturtdien, 4. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas Daugavpils novada Skrudalienas pagastā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēja četrus Latvijas pilsoņus un izņēma 40 tūkstošus cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Lasīt vairāk

Valsts policija kriminālvajāšanai nodevusi lietu par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma

Šī gada maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma. Noziedzīgo nodarījumu veica savulaik augstu amatu ieņemošs bankas darbinieks, prettiesiski izmantojot klienta uzticību un iegūstot no uzņēmuma pārstāvja parakstus finanšu ķīlas līgumā.
Lasīt vairāk

Valsts policija pabeidz lietu par viena miljona eiro piesavināšanos un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Šī gada maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par aptuveni viena miljona eiro piesavināšanos no desmit ārvalstu kompānijām un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti divi Latvijas pilsoņi.
Lasīt vairāk

Robežsargi kārtējo reizi aiztur kukuļdevēju

Otrdien, 2. jūnijā robežsargi Grebņevas robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju, dodot kukuli 5 eiro apmērā, robežsargus mēģināja piekukuļot Serbijas pilsonis.
Lasīt vairāk

Par viltotu preču zīmju realizēšanu aiztur vīrieti; kopējais nodarītais kaitējums lēšams 71 829 eiro apmērā

Aizturēts vīrietis par viltotu preču zīmju realizēšanu lielos apmēros, un noziedzīgā ceļā iegūtiem naudas līdzekļiem un zelta stieņiem, kuru kopsumma sastāda vairāk nekā 160 000 eiro vērtību, papildus tam arestēta kustama un nekustama manta, kā arī naudas līdzekļi kopsummā vairāk nekā 250 000 eiro apmērā.
Lasīt vairāk

Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem

Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību. … Lasīt vairāk

Sācies ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks; Valsts policija aicina vecākus atgādināt bērniem par drošību!

Ik gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tāpat arī jūnijs ir mēnesis, kad bērniem sākas vasaras brīvlaiks. Lai vasaru varētu izbaudīt bez liekām raizēm un izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, Valsts policija ir sagatavojusi drošības līgumu – vienošanās paraugu starp vecākiem un bērniem, tādējādi aicinot vecākus bērniem atgādināt par drošību vasarā, pārrunājot dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājums.
Lasīt vairāk

Pieaudzis GPS iekārtu zādzību skaits – sargi savu lauksaimniecības tehniku

Katru gadu arvien vairāk lauksaimniecības tehnikās tiek izmantotas Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) iekārtas, kas ļauj atvieglot ikdienas darbu, ietaupot līdzekļus un degvielu, kā arī paātrinot veicamo darbu izpildes laiku. Šādas iekārtas izmaksā vairākus tūkstošus eiro un ir viegli demontējamas, līdz ar to piesaista garnadžu uzmanību. Valsts policija, biedrība “Zemnieku saeima” un biedrība „Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija” aicina lauksaimniekus būt vērīgiem un padomāt par savas tehnikas drošu uzglabāšanu.
Lasīt vairāk

Lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu “nopludināšanu”, tiks veikti preventīvi pasākumi

Sākoties eksāmenu laikam, Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā skolās veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu. Tāpat šogad centralizētajos eksāmenos ir iestrādāts papildus drošības elements, kas eksāmenu uzdevumu publicēšanas gadījumā ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju. Valsts policija aicina pedagogus, skolu darbiniekus un skolēnus apzināties krimināltiesiskās sekas, kas var iestāties par centralizēto eksāmenu uzdevumu izpaušanu pirms eksāmena sākuma, un rūpēties par neizpaužamu ziņu glabāšanu!
Lasīt vairāk

Rīgā kravas vilciena vagonā starp baļķiem atrastas nelegālās cigaretes

Nelegālās akcīzes preces Latvijā nonāk dažādos veidos – ar automašīnām tiek ievestas pāri robežai, ar plostiem pludinātas pa Daugavu un paslēptas vilcienu kravās. Tā pagājušo svētdien Rīgā, stacijā Šķirotava, kravas vilciena vagonā starp baļķiem tika konstatētas cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Saistībā ar notikušo šobrīd Valsts policijā uzsākts kriminālprocess un tiek skaidrotas ar šo noziegumu saistītās personas.
Lasīt vairāk

Robežsargi izņem vairāk kā 5,5 miljoni kontrabandas cigaretes

Šī gada 20. maijā Sventes pagastā robežsargi aizturēja organizētu grupu, kas nodarbojās ar muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijā kontrabandas ceļā, un  izņēma vairāk kā 5,5 miljoni kontrabandas cigaretes.
Lasīt vairāk

Valsts policija uzsāk informatīvu kampaņu “Agresīva braukšana atstāj rētas”

Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Šodien, 26. maijā, Valsts policija (VP) atklāja informatīvu kampaņu par bīstamas uzvedības un agresīvu manevru veikšanas riskiem ceļu satiksmē – “Agresīva braukšana atstāj rētas”. 
Lasīt vairāk

Kriminālvajāšanai nodota lieta par Jelgavā iepriekš atklātu nelegālo cigarešu ražotni

Šī gada 18. maijā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par 2018. gada novembrī atklātu nelegālo cigarešu ražotni Jelgavā, kur valstij nodarītais kaitējums mērāms 256 179, 39 eiro apmērā. Kopumā kriminālprocesā par aizdomās turētajām atzītas deviņas fiziskas personas un viena juridiska persona.
Lasīt vairāk

Salaspilī policija uziet nelegālā alkohola tirgošanas vietu

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par to, ka Salaspilī kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī tiek tirgots nelegāls pašizgatavots alkohols. Veicot izmeklēšanas darbības uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona likumsargiem trešdien, 20. maijā, ieradās konkrētajā adresē, lai veiktu kratīšanu.
Lasīt vairāk

Pateicoties iedzīvotāju sniegtai informācijai, policija kādā dzīvoklī uziet marihuānas audzētavu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc informācijas saņemšanas Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē "Informācija par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām" par to, ka Lillijas ielā, Rīgā, kādā dzīvoklī tā saimniekus apmeklē aizdomīgas personas, kā arī to, ka no dzīvokļa bieži jūtama marihuānas smaka.
Lasīt vairāk

Robežsargi par kukuļdošanu aiztur Baltkrievijas pilsoni

Ceturtdien, 21. maijā, Pāternieku robežkontroles punktā aizturēts Baltkrievijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus. … Lasīt vairāk