Divdesmit divas tonnas konfiscētā spirtu saturošā šķidruma tiks izmantotas telpu un virsmu dezinfekcijai

Kriminālprocesā izņemtais spirtu saturošais šķidrums, kas atrodas Nodrošinājuma valsts aģentūras glabāšanā, tiks nodots valsts un pašvaldību institūcijām telpu un virsmu dezinfekcijas nodrošināšanai.

Lai ievērotu Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 3.pantu, kurā noteikts pienākums lietderīgi rīkoties ar finanšu līdzekļiem un mantu, kā arī, ievērojot Ministru kabineta izdoto rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, valdība atbalstīja iekšlietu ministra S. Ģirģena iniciatīvu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības mazināšanai izmantot konfiscēto spirtu saturošo šķidrumu. Pirmo reizi konfiscētais spirtu saturošais šķidrums tika piegādāts uzņēmumam “Madara Cosmetics”, kas sadarbībā ar SIA “L.Ē.V.” bez maksas pārstrādāja to par virsmu dezinfekcijas līdzekli.

Pamatojoties uz Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” eksperta atzinumu, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Muitas laboratorijas skaidrojumu un Veselības inspekcijas atzinumu, kā arī, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā norādīto ieteikumu, ka virsmu apstrādi var veikt ar 70% spirta šķīdumu, pēc veiktajām pārbaudēm tika noskaidrots, ka 22 tonnas konfiscētā spirtu saturošā šķidruma, kas atrodas Nodrošinājuma valsts aģentūras glabāšanā, var tikt izmantotas telpu un virsmu dezinfekcijai, neveicot pārstrādi. Lai to tālāk nodotu izmantošanai valsts un pašvaldību iestādēm, Nodrošinājuma valsts aģentūra iegādājās 5 l kannas, paletes un iepakošanas materiālu (plēvi).

Otrdien, 19.maijā, Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki nodrošināja 8640 litru konfiscētā spirtu saturošā šķidruma safasēšanu 1728 kannās nodošanai Krīzes vadības centram tālākai rīcībai. Līdz šīs nedēļas beigām Nodrošinājuma valsts aģentūra plāno nodrošināt vēl apmēram 6 tonnu konfiscētā spirtu saturošā šķidruma fasēšanu un nodošanu Krīzes vadības centram.
 

 


Sagatavoja:
Dace Saveiko
Nodrošinājuma valsts aģentūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 67219299
mob. +371 27306454
dace.saveiko@agentura.iem.gov.lv

 


Atpakaļ