Robežsargi aiztur kārtējo kukuļdevēju

18.05.2020

Sestdien, 16. maijā, robežsargi Silenes robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju - Ukrainas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus, dodot kukuli 50 eiro apmērā. Veicot dienesta pienākumus, robežsargi konstatēja kādu 1986. gadā dzimušu Ukrainas pilsoni, kurš vēlējās šķērsot valsts robežu bez derīgas vīzas.

 

Lai šķērsotu valsts robežu ar vīzu, kurai beidzies derīguma termiņš, vīrietis robežsargiem deva kukuli 50 eiro apmērā, kā arī bija sagatavojis vēl 150 eiro, lai dotu robežsargiem, ja 50 eiro būs par maz.

Par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Daugavpils prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto Ukrainas pilsoni. Ar Daugavpils prokuratūras prokurora priekšrakstu vīrietim piemērots naudas sods 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 eiro.
 
Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.


Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv

 

(attēlam ilustratīva nozīme)


Atpakaļ