Robežsargi par kukuļdošanu aiztur Baltkrievijas pilsoni

Ceturtdien, 14. maijā, Silenes robežkontroles punktā aizturēts Baltkrievijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja, ka Latvijā ieceļojošā Baltkrievijas pilsoņa vadītai kravas automašīnas piekabei noteiktā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Lai netiktu sastādīts administratīva pārkāpuma protokols, transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem piedāvāja kukuli 10 eiro apmērā.

Par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Daugavpils prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto 1980. gadā dzimušo Baltkrievijas pilsoni. Ar Daugavpils prokuratūras prokurora priekšrakstu vīrietim piemērots naudas sods 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 eiro.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv


Atpakaļ