Robežsargi aiztur kārtējo kukuļdevēju

10.03.2020

Pirmdien, 9. martā, robežsargi pierobežas joslā uz ceļa Braslava – Daugavpils aizturēja kārtējo kukuļdevēju, šogad – trešo. Baltkrievijas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus, dodot kukuli 10 eiro apmērā.

Vakar, Silenes robežapsardzības nodaļas amatpersonas, veicot dienesta pienākumus, uz ceļa Braslava - Daugavpils konstatēja kādu Baltkrievijas pilsoni, kurš pārkāpjot «Ceļu satiksmes noteikumus», ārpus apdzīvotas vietas ceļa kreisajā pusē savu kravas automašīnu ar piekabi bija novietojis ilgstošai stāvēšanai.
 
Lai netiktu saukts pie administratīvās atbildības, transportlīdzekļa vadītājs mēģināja piekukuļot robežsargus.

Par stāvēšanu ceļa kreisajā pusē gadījumos, kad tas nav atļauts, pēc LAPK 149.10 panta ceturtās daļas 1. punkta vīrietim piemērots administratīvais sods – naudas sods 30 eiro apmērā, savukārt par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas. Daugavpils prokuratūrā persona saukta pie kriminālatbildības, noslēdzot vienošanos ar prokuroru par vainas atzīšanu un naudas soda  10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 euro noteikšanu.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone, 
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas
galvenā inspektore,
Tālr.: 67075739, mob.: 28364592,
E-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv 

Atpakaļ