Robežsargi Daugavpils novadā konstatējuši vairāk nekā 64 tūkstošu cigarešu un 260 litru dīzeļdegvielas kontrabandu

04.03.2020

Otrdien, 3. martā, Daugavpils novadā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatēja vairāk nekā 64 tūkstošus cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī divas personas ar 13 plastmasas kannām, kas pildītas ar dīzeļdegvielu.

Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežsargs no dienesta brīvajā laikā Daugavpils novada Naujenes pagastā, apmēram 500 metrus no dzelzceļa posma Indra-Daugavpils, konstatēja trīs taisnstūra somas.

Robežsargs sazinājās ar kolēģiem, kuri ieradās notikuma vietā un, veicot somu apskati, izņēma 64 400 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Veicot procesuālās darbības notikuma vietā, robežsargi konstatēja divas personas, kuras pārvieto 13 kannas ar šķidrumu, kam piemīt dīzeļdegvielai raksturīga smaka, kopumā 260 litrus.

Par notikumu tika informētas Valsts policijas amatpersonas, kuras ieradās notikumā vietā. Abas personas un kannas nodotas Valsts policijas amatpersonām tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Valsts policijas amatpersonas personām sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta (par ar akcīzes nodokli apliekamo preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu), savukārt Valsts robežsardzes amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas (par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā).

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Babiško, 
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste,
Tālr.: 67075617, mob.: 20364206,
E-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv

Atpakaļ