Kriminālprocesu pret nelikumīgās darbībās iesaistītu personu grupu nosūta kriminālvajāšanai

25.02.2020

Piektdien, 21. februārī, Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas pabeidza izmeklēšanu pērn uzsāktajā kriminālprocesā un krimināllietu nosūtīja Ventspils rajona prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret personu grupu.


Aizdomās par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijas Republikā, citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā, kas izdarīts personu grupā mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 285.divi prim panta otrā daļa) tiek turētas četras personas – Kazahstānas pilsone, Krievijas pilsonis un divi Latvijas pilsoņi.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka Kazahstānas pilsone, nolūkā iegūt legālas uzturēšanās tiesības Zviedrijā, organizēja un Latvijā noslēdza fiktīvu laulību ar Latvijas pilsoni, kuram šajā sakarā bija mantkārīgs nolūks. Noziedzīgajās darbībās tika iesaistītas vēl divas personas, kuras veica darbības fiktīvās laulības noslēgšanai un uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Tāpat izmeklēšanas laikā tika iegūtas ziņas par faktiem, ka viena no šīm personām minētās darbības veica mantkārīgā nolūkā. Pamatojoties uz fiktīvi noslēgto laulību, tika mēģināts iegūt uzturēšanās atļauju, taču no personu gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, uzturēšanās atļauja Kazahstānas pilsonei netika izsniegta.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas
galvenā inspektore,
Tālrunis: 67075739; 28364592,
E-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv

Atpakaļ