Tiekas Baltijas valstu robežapsardzības iestāžu vadītāji

19.02.2020

2020. gada 18., 19. februārī Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts atrodas vizītē Latgalē,  kur norit Baltijas Ministru padomes Iekšlietu komitejas Robežapsardzības apakškomitejas vecāko amatpersonu (BMP) 2019. gada Latvijas prezidentūras noslēguma sanāksme.


Sanāksmes laikā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas robežapsardzības iestāžu vadītāji apmainīsies ar informāciju par situāciju uz valstu ārējām robežām un iespējamajiem riska faktoriem, izskatīs starptautiskās sadarbības jautājumus, kā arī diskutēs par citiem jautājumiem.

Sanāksmē tiks izvērtēta 2019. gada Latvijas prezidentūras BMP Rīcības plāna izpilde, proti, 2019. gada plānā tika iekļauti 12 pasākumi, kuru ietvaros organizēti pieredzes apmaiņas pasākumi nelegālās migrācijas apkarošanas, robežuzraudzības, sauszemes, dzelzceļa un lidostu robežpārbaužu jomā, kā arī starptautiskās sadarbības un projektu realizācijas jomā. Pasākumi tika organizēti gan Latvijā, gan Lietuvā, gan arī Igaunijā.

Vizītes ietvaros, lai iepazītos ar valsts robežas joslas infrastruktūru gar Latvijas – Krievijas valsts robežu tiks apmeklēta Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļa, kā arī Aviācijas pārvalde.

Tāpat tikšanās laikā tiks apstiprināts Igaunijas prezidentūras BMP Rīcības plāns 2020. gadam un BMP Robežapsardzības apakškomitejas prezidentūra nodota Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldei.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas
galvenā inspektore
Tālrunis 67075739, mob. 28364592,
E-pasts:kristine.petersone@rs.gov.lv


 


Atpakaļ