gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Dienas bez rindām 2019

18.09.2019

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas „Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros no šā gada 30.septembra līdz 4.oktobrim notiks ikgadējā akcija „Dienas bez rindām”.

Akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē. Tāpat akcijas laikā vēlamies noskaidrot, kas ir svarīgākie iemesli, kādēļ iedzīvotāji e-pakalpojumus neizmanto.

Kā liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) 2019.gadā veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja „Integrēts Publisko pakalpojumu sniegšanas un gala lietotāju vajadzību monitorings”, vairums iedzīvotāju, kuri līdz šim ir pieteikuši kādu valsts vai pašvaldības iestāžu pakalpojumu, nākotnē tos vēlētos pieteikt neklātienē – elektroniski. No 26% 2017. gadā uz 17% 2019. gadā ir samazinājies iedzīvotāju skaits, kuri valsts vai pašvaldību pakalpojumus vēlētos pieteikt klātienē. Kopumā iedzīvotāji, kuri pieteikuši valsts un pašvaldību pakalpojumus, ir apmierināti ar iespēju tos pieteikt elektroniski. Laika ietaupījums turpina būt svarīgs iemesls pakalpojumu pieteikšanai elektroniski. Visbiežāk iedzīvotājus no elektroniskās pakalpojumu pieteikšanas attur nepietiekamas zināšanas un datorprasmes.

VARAM akcijas īstenošanas laikā vēlas iedrošināt iedzīvotājus izmantot e-vides sniegtās iespējas, kā arī informēt par e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocībām un ieguvumiem. Akcijas norisē būtiska loma ir valsts un pašvaldību iestādēm (tajā skaitā - arī bibliotēkām), kas ikdienā apkalpo un konsultē iedzīvotājus un uzņēmējus.

Avots: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas

Nodrošinājuma valsts aģentūra aicina arī savus klientus izmantot elektronisku iesniegumu pieņemšanu portālā Latvija.lv. Atbilstoši Iesniegumu likumam, var rakstīt iesniegumu valsts portālā Latvija.lv vai arī izmantot Oficiālo elektronisko adrešu sistēmu.

Piesakot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, Jūs varat ietaupīt laiku un atrisināt dažādas dzīves situācijas neklātienē, tādā veidā arī rūpēties par dabu – taupīt papīru un samazināt atkritumu daudzumu. Būsim apdomīgi un atbildīgi!

Atpakaļ