Robežsardze izvērtē 2018. gada darbības rezultātus

15.02.2019

Piektdien, 15. februārī Valsts robežsardzes koledžā notika Valsts robežsardzes 2018. gada darbības rezultātu izvērtēšanas sanāksme.


Sanāksmē Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts klātesošos - Valsts robežsardzes struktūrvienību amatpersonas, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, informēja par Valsts robežsardzes 2018. gada darbības rezultātiem un 2019. gada darbības prioritātēm.


Pasākuma laikā atzinīgus vārdus pauda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, īpaši atzīmējot Valsts robežsardzes izveidoto izglītības sistēmu un novēlot robežsargiem ar savu darbu arī turpmāk dot ieguldījumu gan nozarei, gan mūsu valstij kopumā. Klātesošos uzrunāja arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, par vienu no 2018. gada nozares sasniegumiem minot sociālo garantiju, proti, piecu gadu izdienas pabalsta, atjaunošanu iekšlietu nozarē, tajā skaitā Valsts robežsardzē dienošajiem.

Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, kā arī par personīgo iniciatīvu un ieguldījumu Valsts robežsardzes uzdevumu izpildē tika nosaukti un apbalvoti 2018. gada labākie robežsargi 10 nominācijās, pēc ilggadējās Valsts robežsardzes tradīcijas nominantiem tika pasniegti "ceļojošie" kausi, Gada labākā robežsarga goda nosaukuma nozīmes un Valsts robežsardzes Atzinības raksti. Atzīmēti tika arī Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu komandu sasniegumi Valsts robežsardzes 2018. gada spartakiādes sacensībās.

Sanāksmes otrajā daļā VRS Robežpārbaudes un imigrācijas kontroles pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Rinalds Belijs detalizēti informēja par Valsts robežsardzes 2018. gada darbības rezultātiem robežpārbaudes un imigrācijas kontroles, kā arī atgriešanas un patvēruma jomā, VRS Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Jānis Laimiņš - par darbības rezultātiem robežuzraudzības un informācijas apmaiņas jomā, savukārt VRS Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Oskars Mileika informēja par rezultātiem Valsts robežsardzes kriminālprocesuālajā un operatīvajā darbībā 2018. gadā.

Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks (Galvenās pārvaldes priekšnieks) pulkvedis Juris Martukāns klātesošos informēja par Valsts robežsardzes iesaistīšanos Frontex aģentūras darbībā, darbības rezultātiem starptautiskās sadarbības, Eiropas Savienības projektu realizācijas, nodrošinājuma un tehnisko sistēmu darbības jomā, savukārt par Valsts robežsardzes koledžas īstenojamo robežsargu izglītības sistēmu, kā arī par sasniegumiem 2018. gadā kinoloģijas jomā un darbības rezultātiem dienesta suņu izmantošanas jomā, klātesošos informēja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins.

 Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv

Atpakaļ