Starptautiskajās glābēju un ūdenslīdēju sacensībās Liepājā uzvaru gūst Baltkrievijas komanda

19.06.2017

No 15. līdz 16.jūnijam, Liepājā, Beberliņu ūdenskrātuvē norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās starptautiskās glābēju un ūdenslīdēju sacensības, kurās sacentās piecas VUGD teritoriālo struktūrvienību komandas, kā arī ūdenslīdēju speciālās vienības komanda no Baltkrievijas.


Sacensību pirmajā dienā komandas izpildīja divas glābšanas darbu uz ūdens disciplīnas, bet otrajā dienā sacentās zemūdens darbu disciplīnā. Kopvērtējumā abās sacensību dienās labākos rezultātus uzrādīja ūdenslīdēju komanda no Baltkrievijas, otro vietu ieguva Kurzemes reģiona brigāde (KRB), bet trešo vietu ieguva Zemgales reģiona brigāde.

Svinīgajā apbalvošanā tika pasniegtas arī Baltkrievijas Republikas Ārkārtējo situāciju ministrijas piemiņas krūšu zīmes "25.gadadiena Baltkrievijas Republikas Ārkārtējo situāciju ministrijas speciālajai uzdevumu vienībai". Par labāko uzrādīto individuālo laiku disciplīnā "Glābšanas darbi uz ūdens" piemiņas zīmi saņēma Vidzemes reģiona brigādes ugunsdzēsējs glābējs Edvarts Melnis, bet par ieguldījumu sacensību organizēšanā piemiņas zīmes saņēma KRB Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas, KRB Liepājas 1.daļas nodaļas komandieris Modris Karlsons un VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes Civilās aizsardzības sistēmas darbības koordinēšanas nodaļas vecākais inspektors Normunds Jēkabsons.

Pērn, kad notika pirmās glābēju un ūdenslīdēju sacensības, kurās sacentās tikai VUGD teritoriālo struktūrvienību komandas, kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Kurzemes reģiona brigāde. Savukārt šogad sacensības norisinājās jau starptautiskā līmenī un to mērķis ir pilnveidot glābēju un ūdenslīdēju profesionālās iemaņas, popularizēt glābēju un ūdenslīdēju sportu, kā arī veicināt savstarpējo un starptautisko sadarbību.


VUGD pateicas visiem sacensību dalībniekiem un organizatoriem, kā arī sacensību atbalstītājiem – Liepājas pilsētas domei, Liepājas Olimpiskajam centram, Zemessardzes 44. kājnieku bataljonam un Nacionālo bruņoto spēku 1.reģionālajam nodrošinājuma centram.

Plašākai informācijai:
Anete Strazdiņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 22307684, anete.strazdina@vugd.gov.lv


Atpakaļ