gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Robežsargi par nelikumīgu robežas šķērsošanu aiztur sešas personas

Svētdien, 11.jūnija vakarā Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Robežnieku pagastā aizturēja 2 vīriešus un 4 sievietes.

Daugavpils pārvaldes Robežnieku robežapsardzības nodaļas robežsargi, sadarbojoties ar Baltkrievijas kolēģiem un pārbaudot vietējo iedzīvotāju  sniegto informāciju, Ikaženci ciema apkaimē aizturēja 4 sievietes, Irākas pilsones, un 2 vīriešus, 1 Turcijas un 1 Irākas pilsoni, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu. Nevienai no aizturētajām personām nebija personību apliecinošu dokumentu, tādejādi valstiskā piederība noskaidrota personu intervēšanas laikā.

Par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā uzsākts kriminālprocess, likumpārkāpēji ievietoti Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā “Daugavpils”.

Šogad kopumā par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu ir aizturēti 65 trešo valstu pilsoņi, 33 Vjetnamas, 11 Bangladešas, 6 Indijas, 5 Irāka, 4 Kongo, 3 Armēnijas, 2 Nigērijas un 1 Turcijas pilsonis, savukārt pērn par “zaļās” robežas nelikumīgu šķērsošanu tika aizturēti 369 trešo valstu pilsoņi, starp tiem dominējošie robežpārkāpēji (250) bija Vjetnamas pilsoņi.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, mob. 28364592,e-pasts:kristine.petersone@rs.gov.lv


Atpakaļ