Iekšlietu ministrijas atašejs piedalījās ES – Centrālās Āzijas augsta līmeņa politiskā un drošības dialoga sanāksmē

12.06.2017

2017. gada 8. jūnijā Biškekā, Kirgizstānā notika Eiropas Savienības - Centrālās Āzijas augsta līmeņa politiskā un drošības dialoga 4.sanāksme, kurā bija uzaicināts piedalīties Iekšlietu ministrijas atašejs Kazahstānā un Kirgizstānā robežsardzes pulkvežleitnants Raitis Tiliks.


Sanāksme notika ārlietu ministru vietnieku līmenī, tajā piedalījās arī Afganistānas Ārlietu ministrijas delegācija. Sanāksmi no ES puses vadīja ES Ārējās darbības dienesta ģenerālsekretāra vietnieks Žans-Kristofs Beljārs (Jean-Christophe Belliard).

Pulkvežleitnants Raitis Tiliks dialoga pusēm prezentēja ES finansētās un Latvijas un Lietuvas līdzfinansētās Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā (BOMCA 9) vidusposma rezultātus. BOMCA 9 Konsorciju vada Valsts robežsardze un Latvijas Republikas līdzfinansējums šajā programmā 2015. – 2018.gadā ir vairāk kā 375 00 euro.

2017. gada 9. jūnijā pulkvežleitnants Raitis Tiliks (BOMCA 9 Reģionālais vadītājs Centrālajā Āzijā) ES Ārējās darbības dienesta ģenerālsekretāra vietniekam Žanam-Kristofam Beljāram un pavadošajām ES amatpersonām sniedza ieskatu, kā darbojas lielākā sauszemes robežšķērsošanas vieta „Ak-Žol” uz Kirgizstānas – Kazahstānas valsts robežas.
 


Atpakaļ