Kriminālvajāšanai nodots kriminālprocess par tabakas izstrādājumu pārvadāšana un uzglabāšanu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki aizvadītās nedēļas beigās kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu  par tabakas izstrādājumu pārvadāšanu un uzglabāšanu.


Aprīļa vidū Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki Liepājā apturēja automašīnu “Toyota”, kurā tika konstatētas vairākas kastes ar cigaretēm bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Kopumā konfiscētas 70 000 cigaretes jeb 3 500 cigarešu paciņas “Premjer” un “NZ”.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu), ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Izmeklēšanas laikā tika izņemta arī automašīna, kura tika izmantota nelegālo cigarešu pārvadāšanai, un aizturēts transportlīdzekļa vadītājs, 1967.gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Vīrietim ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta zaudējumu aprēķinu, noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti 8 540 eiro lieli zaudējumi par nenomaksātiem nodokļiem.

Par šādu noziegumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Attēlā konfiscētās cigaretes 


Informāciju sagatavoja:

VP Kurzemes reģiona pārvaldes
Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos
Madara Šeršņova
T.:63404607
madara.sersnova@kurzeme.vp.gov.lv


Atpakaļ