Robežsargi par nelikumīgu robežas šķērsošanu aiztur 2 personas

13.05.2017

Piektdien, 12.maija rītā Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Briģu pagastā aizturēja 2 personas – pēc viņu teiktā Bangladešas pilsoņus.


Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļas robežsargi, pārbaudot Krievijas kolēģu  sniegto informāciju un sadarbojoties ar vietējiem iedzīvotājiem, Opoļu ciema apkaimē aizturēja 2 vīriešus, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu.

Aizturētajām personām nebija personu apliecinošu dokumentu, bet viņi apgalvoja, ka ir Bangladešas pilsoņi.

Jāatzīmē, ka vēl divus Bangladešas pilsoņus aizturēja  kolēģi Krievijas pusē. Valsts robežsardzes amatpersonas ir veikušas starpvalstu līgumos noteiktās darbības aizturēto personu atpakaļ nodošanai  Krievijas Federācijas kompetentajām iestādēm.

Šogad kopumā par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu ir aizturēti 52 trešo valstu pilsoņi, 33 Vjetnamas, 11 Bangladešas, 4 Kongo, 2 Nigērijas un 2 Indijas pilsoņi, savukārt pērn par “zaļās” robežas nelikumīgu šķērsošanu tika aizturēti 369 trešo valstu pilsoņi, starp tiem dominējošie robežpārkāpēji (250) bija Vjetnamas pilsoņi.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, mob. 28364592,e-pasts:kristine.petersone@rs.gov.lv


Atpakaļ