Valsts policijas koledžā notika Atvērto durvju diena 2017

12.05.2017

Vakar, 11.maijā, Valsts policijas koledžā notika pasākums Atvērto durvju diena 2017. Pasākumu apmeklēja liels interesentu skaits no visas Latvijas. Atvērto durvju dienu atklāja Valsts policijas koledžas direktors Rauls Kviesītis, aicinot jauniešus aktīvi pavadīt dienu un gūt atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem.


Interesenti, noklausoties lekciju par studiju iespējām, nepieciešamo fizisko sagatavošanu, veicot vērīguma un atmiņas testa izmēģinājumu un uzdodot sev interesējošos jautājumus, guva ieskatu par iestājpārbaudījumu norises kārtību Valsts policijas koledžā.

Šogad kā novitāte bija erudīcijas un aktivitāšu stacijas, kur jauniešiem tika sniegta iespēja pārbaudīt savas zināšanas speciālo dienesta pakāpju uzpleču sakārtošanā, kā arī savas fiziskās prasmes, stumjot operatīvo transportlīdzekli, atrodot izeju poligonā, savukārt precizitāti un disciplīnu varēja demonstrēt, apgūstot ierindas mācības pamatus un šaujot ar pneimatisko ieroci. Aktivitāšu laikā apmeklētājiem bija iespēja redzēt dienesta suni darbībā un aplūkot Valsts policijas koledžas kriminālistikas muzeja ekspozīciju un notikuma vietā izņemt pirkstu nospiedumu pēdas.

Vislielāko interesi, tāpat kā iepriekšējā gadā, izpelnījās kadetu rādītie uzbrukumu atvairīšanas un aizsardzības taktikas paraugdemonstrējumi un inscenēta personu aizturēšana no automašīnām, kā arī dienesta suņa paraugdemonstrējumi. Paraugdemonstrējumi sniedza iespēju pārliecināties, cik profesionāli topošie likumsargi tiek sagatavoti Valsts policijas koledžā.

Atvērto durvju dienas apmeklētāji, atzina, ka apsver domu mācīties Valsts policijas koledžā, jo garantēta darbavieta un līdzīgi kā iepriekšējos gados minēja, ka arī policistu ikdiena ir aktīva, piesātināta ar notikumiem, un likumsargi palīdz citiem. Tāpat zināmu lomu spēlē arī bezmaksas izglītība.

Foto no Valsts policijas koledžas Atvērto durvju dienas: https://failiem.lv/u/24p998hz#_
Foto autors: Karolīna Matrosova

 

Valsts policijas koledžas sagatavota informācija


Atpakaļ