Grobiņā norisināsies jau septītie Ugunsdzēsēju sporta svētki

12.05.2017

Sestdien, 20.maijā, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 152.gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Grobiņas novada iedzīvotājus un pilsētas viesus no tuvākiem un tālākiem novadiem aicinām apmeklēt Grobiņas novada septītos Ugunsdzēsēju sporta svētkus un Drošības dienu Grobiņas stadionā, Celtnieku ielā 29.


Svētki tiks atklāti plkst.10.00, kad par priekšzīmīgu darbu dienestā tiks apbalvotas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes (KRB) amatpersonas. Svinīgajā apbalvošanā piedalīsies VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš un VUGD KRB komandieris pulkvedis Andrejs Beļakovs, kā arī svētku dalībniekus ar uzrunu sveiks Grobiņas novada priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Pēc svinīgās apbalvošanas svētku programma turpināsies ar sacensībām ugunsdzēsības sportā – šogad sacensībām pietiekušās 32 komandas, kuras pārstāvēs vismaz 200 dalībnieki. Sacensībās gan bērni un jaunieši, gan arī pieaugušie mērosies spēkiem trīs ugunsdzēsības sporta disciplīnās – izvēršanās no autocisternas un 4x100 metru ugunsdzēsības stafetē komandās, kā arī 100 metru šķēršļu joslas pārvarēšanā individuāli.

Līdztekus sacensībām, svētku apmeklētājiem būs iespēja apskatīt VUGD ugunsdzēsēju glābēju un Grobiņas brīvprātīgo ugunsdzēsēju tehniku, kā arī izmēģināt roku loku šaušanā. Lai pirms vasaras pievērstu uzmanību drošības jautājumiem, būs iespēja apmeklēt “Drošības kvartālu” – tajā dažādas izglītojošas aktivitātes un informāciju par drošības jautājumiem gan bērniem, gan pieaugušajiem piedāvās VUGD, Valsts Policija (VP), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), AS “Sadales tīkls” (ST), AS “Latvijas Gāze” un Tūrisma klubs “OGA”. Drošības kvartālā būs iespējams arī apskatīt AS “Sadales tīkls” operatīvās izbraukuma brigādes transportlīdzekli, kā arī NMPD un VP operatīvos transportlīdzekļus un aprīkojumu, kuru izmanto ikdienā. Tāpat arī pasākuma apmeklētajiem būs iespēja piedalīties dažādos konkursos un nofotografēties ar VUGD, VP un ST talismaniem.

Ugunsdzēsēju sporta svētki Grobiņā tradicionāli norisinās jau no 2011.gada, kad tika atjaunota tradīcija par godu pirmajai brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai svinēt Ugunsdzēsēju un glābēju dienu. Pagājušajā gadā svētkos piedalījās 22 komandas, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku un vairākus simtus novada iedzīvotāju.

Pasākumu rīko Grobiņas novada dome un Liepājas pilsētas un rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība sadarbībā ar VUGD. Ieeja pasākumā ir bez maksas.


Informāciju sagatavoja:
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas
vecākā speciāliste Anete Strazdiņa
Tel. 22307684, anete.strazdina@vugd.gov.lv

Plašāka informācija par svētkiem:
Grobiņas novada domes pārstāvis svētku organizēšanā
Andris Jefimovs
Tel. 26442473, dome@grobinasnovads.lv

 

 


Atpakaļ