2011.gada 25.oktobris uz valsts robežas un valsts iekšienē

26.10.2011

Aizvadītajā diennaktī, šā gada 25.oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 31 likumpārkāpēju.


Uz ārējām robežām konstatēti 8 robežpārkāpēji:

  • Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā par viltotas Itālijas identifikācijas kartes un uzturēšanās atļaujas izmantošanu aizturēts Kotdivuāras pilsonis. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess.
  • Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktā, Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā un Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 2 Gruzijas, 2 Kirgizstānas un 1 Krievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.
  • Ludzas pārvaldes Grebņevas robežkontroles punktā, Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā un Rīgas pārvaldes Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā aizturēti 4 Krievijas, 1 Baltkrievijas un 1 Gruzijas pilsonis, kuriem izceļojot no valsts, konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.
  • Ludzas pārvaldes Kārsavas dzelzceļa robežkontroles punktā robežsargi atteikuši izceļošanu no valsts 2 Latvijas nepilsonēm, kuru pases kopš 2010.gada 1.novembra nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas zonas.
  • Daugavpils pārvaldes Šķaunes robežapsardzības nodaļas atbildības teritorijā par pierobežas joslas režīma pārkāpumiem aizturēti 1 Latvijas un 1 Vācijas pilsonis. Personas pierobežas joslā uzturējās bez pases un speciālās caurlaides.

Valsts iekšienē konstatēti 8 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 1 Krievijas, 1 Latvijas, 2 Igaunijas un 4 Lietuvas valsts piederīgos.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 7 pārkāpumus. 4 Latvijas, 1 Krievijas, 1 Vācijas un 1 Igaunijas pilsonis, šķērsojot valsts robežu vai atrodoties pierobežā, nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.
 


Atpakaļ