Izvēlēts uzņēmums, kas izgatavos un piegādās elektronisko identifikācijas karšu sagataves

30.11.2010

Iekšlietu ministrijas izsludinātajā konkursā par elektronisko identifikācijas karšu un elektronisko uzturēšanās atļauju karšu sagatavju izgatavošanu un piegādi par uzvarētāju atzīts Francijā reģistrētais uzņēmums „Oberthur Technologies S.A.”.


Izvērtējot konkursam iesniegtos piedāvājumus, par saimnieciski izdevīgāko noteikts „Oberthur Technologies S.A.” piedāvājums, kas paredz laika periodā no 2011. līdz 2014. gadam izgatavot un piegādāt vienu miljonu personas apliecību sagatavju. Līguma summa paredzēta Ls 4 034 922, ko plānots segt no valsts nodevas ieņēmumiem par dokumentu izsniegšanu.

No diviem saņemtajiem piedāvājumiem, kas atbilst tehniskajai specifikācijai, izvēlētais piedāvājums ir lētākais un pārējos kritērijos saņēmis līdzīgu punktu skaitu kā par aptuveni pusotru miljonu dārgākais cita pretendenta piedāvājums.

Iepirkuma komisijā pretendentu piedāvājumus vērtēja Iekšlietu ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts policijas, Drošības policijas un Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāvji. Savukārt kā eksperti pieaicināti speciālisti no Valsts robežsardzes, Satversmes aizsardzības biroja un Ārlietu ministrijas.

Jau vēstīts, ka PMLP turpina strādāt pie tā, lai jau nākamgad varētu piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem iespēju saņemt jaunu personu apliecinošu dokumentu – personas apliecību jeb elektronisko identifikācijas karti. Līdzīgi kā pase šis dokuments ļaus tā turētājam apliecināt savu identitāti klātienē, saņemot pakalpojumu un ceļojot pa Eiropas Savienības valstīm. Papildus tajā būs iekļauti līdzekļi elektroniskā paraksta lietošanai un autentifikācijai, kas nodrošinās iespēju apliecināt savu identitāti arī elektroniski. Tāpat kā līdz šim personai būs obligāti jāsaņem personu apliecinošs dokuments, taču ikvienam pašam būs iespējams izvēlēties, kādu dokumentu saņemt – personas apliecību, pasi vai abus šos dokumentus.

Papildus informācija:
Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Atpakaļ