Atvērto durvju dienas Ugunsdzēsības muzejā VUGD Liepājas 1.daļā

30.11.2010

Eiropas Savienības projekta „FireSafe” ietvaros tiek rīkotas atvērto durvju dienas - 1.decembrī Latvijas Ugunsdzēsības muzejā un 3.decembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļā. Organizēt „Atvērto durvju dienas” ir viens no projekta „Brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba un ugunsdrošības jautājumu aktualizēšana” mērķiem. Tās informē un izglīto sabiedrību par ugunsdrošību mājās un skolā, par to, kā jārīkojas ugunsnelaimēs, demonstrē ugunsdzēšanas tehniku, popularizē operatīvo tālruni - 112.


Latvijas Ugunsdzēsības muzejs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un Bērnu un jauniešu centru „Daugmale” rīko konkursu „Pieskati uguni”, kurā aicināti piedalīties Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsēta 4.klašu skolēni. Konkursam jau pieteikušās 11 skolu komandas. Konkursa "Pieskati uguni" mērķis ir nostiprināt pamatzināšanas par ugunsdrošības noteikumiem, padziļināt skolēnu izpratni par ugunsgrēku iemesliem un sekām.

Skolēniem konkursa laikā būs jāparāda zināšanas ugunsdrošībā un arī prasme tās izmantot konkrētās situācijās. Katras skolas komanda gatavo mājas darbu – plakātu un komandas prezentāciju. Bērniem būs arī praktiski jāparāda, kā viņi rīkotos nelielu sadzīves traumu gadījumā, kā izsauktu ugunsdzēsējus. Teorētiskās zināšanas varēs pielietot risinot krustvārdu mīklu un parādītajā zīmējumā meklējot, kādi ugunsdrošības noteikumi netiek ievēroti. Savukārt ugunsdzēsēju lomā skolēni varēs iejusties veiklības stafetē.

Muzeja atvērtās durvju dienas laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 apmeklētājiem ieeja muzejā – bezmaksas. Visiem interesentiem no plkst. 10.00 līdz 13.00 būs iespējams piedalīties konkursos un praktiskajās nodarbībās par ugunsdrošības un glābšanas tematiku.

Savukārt 3.decembrī VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļa organizēs atvērto durvju dienu. Ugunsdzēsības daļā plānota ekskursijas, lai iepazīstinātu bērnus ar ugunsdzēsības aprīkojumu un inventāru. Pedagogi varēs iesaistīties praktiskās nodarbībās, ar ugunsdzēšamajiem aparātiem novērst imitētu ugunsgrēku.

Bērni varēs parādīt savas zināšanas viktorīnā par ugunsdrošību mājās un skolā, par pareizām atbildēm viņi saņems balvas. Komanda, kura iegūs pirmo vietu, dosies ekskursijā pa Liepājas pilsētu ugunsdzēsības automobilī.


Atpakaļ