Kriminālprocesu par kukuļa došanu Valsts robežsardzes amatpersonai, nosūta kriminālvajāšanai

26.11.2010

Šā gada novembra pirmajā pusē, pabeidzot izmeklēšanu iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā par cigarešu nelikumīgu pārvadāšanu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kukuļņemšanu, starpniecību kukuļošanā, atkārtotu kukuļdošanu un neizpaužamu ziņu izpaušanu, krimināllietas materiāli tika nodoti Ludzas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.


Kā jau ziņots, šā gada 4.augusta vakarā 200m no Latvijas – Krievijas robežas uz aizdomu pamata par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu tika apturēta automašīna Audi 100.

Apskates laikā Valsts robežsardzes amatpersonas gan automašīnas bagāžas nodalījumā, gan sānu nišās, gan arī citās vietās konstatēja 53 780 dažādu marku cigaretes, par kurām netika nomaksāti administrējamie nodokļi.

Turpinot operatīvos pasākumus, Briģu ciematā tika aizturēts otrs personu grupas dalībnieks – pēc automašīnas Audi 100 Avant aizturēšanas, lietā ieinteresētā persona – aizturētās automašīnas īpašnieks, lai netiktu fiksēta nelikumīga preču ievešana valstī caur Terehovas robežkontroles punktu Valsts robežsardzes amatpersonai piedāvāja un vēlāk mēģināja iedot kukuli 1200 latu apmērā. Pēc robežsarga, kuram tika piedāvāts kukulis, iniciatīvas kukuļdevējs tā nodošanas brīdī tika aizturēts.

Aizturētie saukti pie kriminālatbildības par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 221.panta otrajā daļā, 322.panta pirmajā daļā un 323.panta otrajā daļā.

Veicot izmeklēšanu noskaidrots, ka akcizēto preču pārvietošanu atbalstīja Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punkta inspektors, par to saņemot kukuli 50 latu apmērā. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā kukulis tika atrasts un izņemts. Robežkontroles punkta inspektors saukts pie kriminālatbildības par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 320.panta otrajā daļā un 329.panta pirmajā daļā.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Atpakaļ