Drošības policijas Personu drošības pārvaldei 20. gadadiena

25.11.2010

2010.gada 24.novembrī Drošības policijas Personu drošības pārvaldei apritēja           20. gadadiena. Par godu pārvaldes jubilejai tika rīkots svinīgs pasākums, kura laikā labākās Drošības policijas Personu drošības pārvaldes un sadarbības institūciju amatpersonas tika apbalvotas ar Iekšlietu ministrijas un Drošības policijas apbalvojumiem.


Svinīgajā sanāksmē Drošības policijas Personu drošības pārvaldi sveica Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja uzrunājot svinīgās sanāksmes dalībniekus, atzīmēja "Visus šos gadus Personu drošības pārvaldes darbinieki ir godprātīgi un profesionāli pildījuši savus pienākumus. Sveicu Personu drošības pārvaldi un tās darbiniekus ar 20.gadadienu un novēlu arī turpmāk sekmīgi pildīt uzticētos pienākumus!"

Ministru prezidents, uzrunājot svinīgās sanāksmes dalībniekus atzīmēja, ka šī ir struktūrvienība ar pieredzi, zināšanām un augsti profesionālām iemaņām. Policistu darbā ir gan redzamā, gan tā neredzamā daļa, kur abas ir vienlīdz nozīmīgas. Bet svarīgākais ir uzticēšanās profesionalitātei, bez kuras nav iedomājama arī apsargājamo amatpersonu veiksmīga sadarbība ar Personu drošības pārvaldi.

Valdības vadītājs novēlēja arī turpmāk nostiprināt šī dienesta cienījamās pozīcijas valsts drošības struktūru vidū, kā arī lai izdodas saglabāt un piesaistīt arvien jaunus profesionāļus, turot savas pārvaldes godu augstāk par visu.

Savukārt, iekšlietu ministre savā uzrunā uzvēra, ka katram cilvēkiem ikdienā ir svarīgas lietas, svarīgi cilvēki un svarīgi notikumi, bet ir arī svarīgas sajūtas kā uzticēšanās un drošība. Svarīga ir savstarpēja uzticēšanās starp apsargājamo personu un apsargātāju, jo bez tā nebūtu iespējams kopējs komandas darbs. L.Mūrniece izteica pateicību par drošības sajūtu, ko Personu drošības pārvaldes amatpersonas sniedz apkārtējiem. Sveicot darbiniekus, novēlēja panākumus darbā, lai darbiniekiem uzticas vadība, lai uzticas apsargājamās personas.

1990.gada oktobrī toreizējā Ministru Padome pieņēma lēmumu izveidot Valdības apsardzes dienestu, kuras uzdevums bija aizsargāt jaunizveidoto Latvijas valdību. Pēc vairākām tiesībsargājošo iestāžu reorganizācijām 1994.gadā Personu drošības pārvalde tika iekļauta Drošības policijas sastāvā un tās pamatuzdevums ir organizēt un veikt valsts amatpersonu, ārvalstu, starptautisko organizāciju un institūciju pārstāvju aizsardzības pasākumus.
 
Attīstījusies starptautiskā sadarbība, Pārvalde pārstāvēta Pasaules personu aizsardzības dienestu asociācijā, Eiropas publisko personu aizsardzības tīkla struktūrā, kopš 1990.gada daudzi pārvaldes darbinieki ir arī starptautiskajā miesassargu asociācijā.
 
Pārvaldē šajos gados ir izveidojusies un pastāv lietišķa un konstruktīva sadarbība ar kolēģiem no citām iekšlietu iestādēm, Valsts policiju, VP pretterorisma vienību „Omega”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī tādām valsts institūcijām, kā, piemēram, Ārlietu ministrijas Valsts Protokolu, Militāro policiju, Rīgas domes Satiksmes departamentu, pašvaldības policiju, lidostu „Rīga”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Pārtikas veterināro dienestu.

Drošības policijas Personu drošības pārvalde nodrošina valsts amatpersonu, kā arī ārvalstu un starptautisko organizāciju un institūciju pārstāvju aizsardzību (apsardzi).

 

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Apse-Krūmiņa
Drošības policijas
priekšnieka palīdze
tālrunis: 67208991
e-pasts: dp@dp.gov.lv
 


Atpakaļ