Ugunsdzēsības mācību trauksme Biznesa augstskolas Turība dienesta viesnīcā noritējusi sekmīgi

25.11.2010

Biznesa augstskolas Turība studentu dienesta viesnīcā 25. novembra agrā rītā plkst. 7:30 norisinājās inscinēts ugunsgrēks ar tam sekojošu evakuēšanos. Pēc mākslīgi radītiem dūmiem 5. stāva virtuvē, atskanēja ugnsdzēsības trauksme, ieradās ugunsdzēsēji un skaļrunī tika izziņota evakuēšanās no dienesta viesnīcas.

 


Mācību trauksmes organizatori un Biznesa augstskolas Turība vadības pārstāvji sagaidīja evakuējušos studentus blakus ekā esošajā sporta zālē. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Oskars Āboliņš pateicās studentiem par izrādīto sapratni un sniedza pamācības, kā pareizi rīkoties reāla ugunsgrēka gadījumā.

Kā atzina VUGD pārstāvji, reāla ugunsgrēka gadījumā iedzīvotāji bieži vien nav gatavi pamest savus dzīvokļus, notiek aktīva mantu vākšana un parasti ugungrēka gadījumā, bailēs no aplaupīšanas, iedzīvotāji nevēlas atstāt vaļā dzīvokļu durvis, taču pēc noteikumiem, ugunsdzēsēji ir tiesīgi tās uzlauzt.

Trauksmes organizatori pateicas studentiem, kas sekoja skaļruņos izziņotajai informācijai. Akcijas galvenā organizatore, Biznesa augstskolas Turība maģistrantūras studente Zane Ulmane atzīst, ka „studenti bija pārsteidzoši organizēti, un ātri, tas priecē.”

Studentiem nebija precīza informācija par tuvojošos mācību trauksmi, taču iepriekš viņi saņēma norādes, kur atrodas evakuācijas plāns un kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā.

Pēc mācību trauksmes VUGD pārstāvji tikās ar Biznesa augstskolas Turība vadību un noskaidroja, kādas būtu problēmas reāla ugunsgrēka gadījumā, secinot, ka šādas mācības ir ļoti lietderīgas. Studenti, kaut reizi dzīvē piedalījušies mācībās, turpmāk zinās kā rīkoties šādā situācijā. 
 
Sīkāka  informācija:
llze Bertāne
Tel: 27576966


Atpakaļ