Pie Ainara Penča vizītē ierodas Ungārijas vēstniecības pārstāvis

26.10.2010

Šodien, 26.oktobrī, vizītē pie Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka Ainara Penča ieradās Ungārijas vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis Istvan Manyi, lai runātu par starptautisko sadarbību starp dienestiem katastrofu seku likvidēšanā. Sarunas laikā viņš dalījās pieredzē par Maguar Aluminium ZRt piederošās alumīnija rūpnīcas avārijas cēloņiem, kā arī seku likvidācijas gaitu.


Ungārijas alumīnija rūpnīcas avārija masu mediju uzmanības centrā nonāca 2010.gada 4.oktobrī. Nogulšņu rezervuāra dambja sagrūšanas rezultātā 600-700 tūkstoši kubikmetru sarkano nogulšņu un ūdens maisījuma pārpludināja zemākās vietas ciematos Veszeprem apgabalā. Piesārņojums aptvēra 800 hektārus apkārtējo teritoriju un 360 mājas.

Eiropas Savienības un Pasaules Veselības organizācijas pārstāvji veica pētījumus un secināja, ka iedzīvotāji var atgriezties avārijas skartajā zonā. Faktiski avārijai ir lokāls raksturs un ārzemju tūristu iecienītākās apmeklējumu vietas nav skartas. Ungārijas tūrisma maršruti joprojām ir pieejami ārvalstu un pašmāju apmeklētājiem, informēja vēstniecības pārstāvis.

Ungārija nākamā gada pirmajā pusē būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Šajā laikā īpašu uzmanību veltīs ūdens kvalitātei un plūdu radītā apdraudējuma mazināšanai, uzsvēra Ungārijas vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis Istvan Manyi.


Sagatavoja:
Marita Masule
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
e-pasts: marita.masule@vugd.gov.lv


Atpakaļ