gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Aizdomās par viltotas naudas izplatīšanu un glabāšanu aizturēts vīrietis

15.10.2010

Šā gada 24.septembrī Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) 2.nodaļas darbinieki aizdomās par viltotas naudas izplatīšanu un glabāšanu aizturēja 1939.gadā dzimušu vīrieti.


Sankcionētas kratīšanas laikā vīrieša dzīvesvietā tika atrasts un atsavinātas viltotas monētas ar nominālvērtību Ls 2 – 5659 vienības, Ls 1 – 157 vienības, kā arī viens ierocim līdzīgs priekšmets, 99 mazkalibra patronas, dažādi metāla priekšmeti, kas, iespējams, saistīti ar viltotas naudas izgatavošanu un viena nepilsoņa pase ar  iespējamām  viltojuma pazīmēm.  

Par minēto faktu EPP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192. panta 2.daļas „Par viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošanu, izplatīšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos un glabāšanu, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. 

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000
E-pasts: linda.neimane@vp.gov.lv


Atpakaļ