Konferencē spriedīs par migrācijas ietekmi uz Latvijas darba tirgu

14.10.2010

Lai izvērtētu pēdējos gados novērojamās iedzīvotāju emigrācijas radītos draudus darba tirgum un meklētu risinājumu nodarbinātības problēmām nākotnē, otrdien, 19.oktobrī, Rīgā norisināsies Eiropas migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkta organizēta migrācijas un ekonomikas jomas speciālistu konference „Darbaspēka migrācija – iespējas un izaicinājumi”.


„Pēdējos gados ir notikusi ļoti intensīva iedzīvotāju emigrācija uz citām valstīm, tādēļ jau tuvāko gadu laikā gan Latvijai, gan arī visai Eiropas Savienībai būs jārisina ļoti nopietnas darbaspēka nepietiekamības problēmas. Lai mēs jau savlaicīgi varētu sagatavoties šim periodam un atbilstoši veidotu savu imigrācijas politiku, šajā konferencē esam saaicinājuši kopā gan ekonomikas un darba tirgus pētniekus, gan migrācijas jomas ekspertus,” skaidro Eiropas Migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkta pārstāvis Jānis Citskovskis.

Konferencē tiks prezentēts pētījums par migrācijas iespējām risināt pieprasījumu pēc darbaspēka gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā, tāpat ekonomiste Raita Karnīte iepazīstinās ar savu pētījumu „Iedzīvotāju starpvalstu ilgtermiņa migrācijas ietekme uz Latvijas tautsaimniecību”. Baltijas Sociālo zinātņu institūta direktore Oksana Žabko prezentēs savu pētījumu „Trešo valstu darbaspēka pieprasījums Latvijā: līdzšinējā pieredze un nākotnes perspektīvas”, savukārt Sabiedriskās politikas centra „Providus” pētniece Marija Golubeva iepazīstinās ar pētījumu „Izglītības sistēma un imigranti”. Par ārzemnieku nodarbināšanas un kontroles praktiskajiem aspektiem konferencē informēs pārstāvji no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, kā arī Valsts robežsardzes.

Būtiski, ka piedalīties šajā pasākumā būs iespējams ne tikai aicinātajiem šo jomu pārstāvošajiem valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, bet ikvienam interesentam, jo konference tiks translēta tiešraidē internetā portālā www.esmaja.lv. Starplaikos skatītājiem būs iespējams arī uzdot savus jautājumus konferences dalībniekiem.

Konferenci „Darbaspēka migrācija – iespējas un izaicinājumi” Latvijā rīko Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde kā Eiropas Migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkts. Eiropas migrācijas tīkls ir izveidots ar Padomes lēmumu 2008/381/EK un to līdzfinansē Eiropas Komisija.


Papildus informācija:
Zane Rozenberga
Eiropas Migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkta koordinatore
Tālr.67219492, zane.rozenberga@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Atpakaļ