Apstiprina jauno vīzu izsniegšanas kārtību

12.10.2010

Lai harmonizētu Latvijas nacionālo jeb ilgtermiņa vīzu izsniegšanas procedūru ar Šengenas vīzu izsniegšanas praksi, kā arī mazinātu administratīvo slogu, Ministru kabinets šodien, 12.oktobrī, apstiprinājis jaunos „Vīzu noteikumus”.


Jaunajos noteikumos paredzēts, ka turpmāk nacionālajās datu bāzēs ziņas par ārzemniekam izsniegtajām vīzām, vīzu pieprasījumiem, aizpildītajām anketām un citas ziņas tiks glabātas vairs tikai piecus gadus nevis 10 kā līdz šim. Līdzšinējā prakse atzīta par neefektīvu, jo šāda satura ziņas par ieceļošanu pirms desmit gadiem tiek pieprasītas ļoti retos gadījumos, līdz ar to nav nepieciešamība šo informāciju uzkrāt tik ilgi.

Atbilstoši citu valstu īstenotajai praksei, izmaiņas paredzētas arī attiecībā uz nepilngadīgajiem bērniem, kuri Latvijā ieceļo bez vecākiem vai aizbildņa. Šādiem bērniem ceļošanai ir nepieciešama vecāka vai aizbildņa notariāli apliecināta atļauja, taču to varēs neprasīt, ja vecāks vai aizbildnis Latvijas pārstāvniecībā vai PMLP, pagarinot vīzu, būs iesniedzis šo atļauju personīgi amatpersonas klātbūtnē. Līdz šim PMLP darbinieki, pagarinot vīzas ārzemniekiem, nereti bija saskārušies ar gadījumiem, kad vecākiem ir nepieciešams steigšus doties atpakaļ uz dzimteni, bet bērnu vēlas atstāt Latvijā pie vecvecākiem uz vasaru. Šādos gadījumos vecākiem turpmāk būs iespējams Pārvaldē apstiprināt atļauju, ar kuru ļaut bērnam atgriezties mājās citas personas pavadībā vai vienam pašam.

Ministru kabineta apstiprinātajos „Vīzu noteikumos” paredzēti arī uzlabojumi, lai cīnītos ar nelegālo imigrāciju. Turpmāk, konstatējot imigrācijas un uzturēšanās nosacījumu pārkāpumus, Valsts robežsardzei būs tiesības anulēt vai atcelt ārzemnieka vīzu ne tikai uz valsts robežas, bet arī valsts iekšienē. Līdz šim tādas iespējas bija tikai PMLP.

Pērn kopskaitā ārzemniekiem izsniegtas 126 470, no kurām lielākā daļa jeb 121 466 vīzas izsniegtas Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, vēl 4 185 vīzas ir izsniegtas ārkārtas gadījumos Latvijas robežšķērsošanas punktos, bet Ārlietu ministrijas konsulārajā departamentā pērn izsniegtas 630 vīzas. 189 gadījumos ārzemniekiem Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē ir pagarināts uzturēšanās termiņš, izsniedzot jaunu vīzu.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ