Vidzemes reģiona jaunieši aicināti pieteikties pretnarkotiku simulācijas spēlēm

01.10.2010

Vidzemes reģiona jaunieši aicināti pieteikties Eiropas komisijas projekta „Jaunieši pret narkotikām” ietvaros organizētajās  pretnarkotiku simulācijas spēlēs, kas  notiks šā gada 28. – 30. oktobrī  viesu namā „Rakši”, Cēsīs. Spēlēs  aicinātas piedalīties komandas 5 skolēnu sastāvā (vidusskolēni) ar 1 komandas vadītāju – skolotāju. Ceļa, naktsmītnes un ēdināšanas izdevumus sedz organizatori.


Šī spēle ir kādas reālas situācijas simulācija – izspēle narkotiku novēršanas jomā. Dalībnieku uzdevums – atrisināt konkrētu problēmsituāciju, atrodot vainīgās personas un novēršot narkotiku tālāku izplatīšanos. Katra komanda spēlē pārstāv vienu no dažādām iesaistītajām pusēm – institūcijām (policija, robežsardze, pašvaldība, ārsts, žurnālists, NVO, skola).

Stratēģijas spēles jauniešiem tiks organizētas visos Latvijas reģionos, un tajās jauniešiem būs iespēja pašiem uzzināt vairāk par narkotiku lietošanas un izplatīšanas apkarošanas procesu un kopīgi ar ekspertiem meklēt risinājumus narkotiku izplatības problēmai valstī. Papildus tā ir iespēja iepazīt savas nākotnes izvēlētās profesijas nianses, jo paredzēts, ka kopā ar skolēniem darbosies arī attiecīgo jomu eksperti, kā arī veids kā mācīties reāla notikuma simulācijas laikā apgūt stratēģijas veidošanas un komunicēšanas prasmes.

Pieteikuma anketa  un sīkāka informācija par simulācijas spēlēm atrodama  Valsts policijas mājas lapā  skolēniem www.sargi-sevi.lv

Pieteikuma anketu  jāiesūta  elektroniski  līdz šā gada 11. oktobrim uz e- pasta adresi  webmaster@vp.gov.lv

Konkursa kārtībā no Vidzemes tiks izvēlētas 7 komandas. Pieteikuma anketu vērtēs Valsts policijas pārstāvji, kā arī psihologs.

Simulācijas  spēles  tiks organizētas arī pārējos Latvijas reģionos:

Kurzeme - 2010.gada novembris
Latgale - 2011.gada februāris
Zemgale - 2011.gada aprīlis
Rīga - 2011.gada maijs
Finālspēle - 2011.gada septembris/oktobris


Informācija par projektu   “Jaunieši pret narkotikām”

Valsts policija šogad ir uzsākusi  projektu „Jaunieši pret narkotikām”,  kura pieteikums  tika iesniegts Eiropas Komisijas programmai „Noziedzības profilakse un cīņa pret noziedzību”. 
2009. gada jūlijā projekts uzvarēja konkursā, saņemot Eiropas komisijas finansējumu.


Projekta mērķi:
Projekta  galvenais mērķis ir  samazināt narkotisko vielu izplatību  un lietošanu jauniešu vidū. Projekta aktivitātes vērstas uz to, lai izglītotu jauniešus gan par  narkotisko vielu lietošanas fiziskajām un emocionālajām sekām, gan arī par  atbildību, kas iestājas  par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un lietošanu. Tāpat projekta laikā jaunieši uzzinās par dažādu valsts un nevalstisko organizāciju darbu, kas iesaistītas cīņā ar narkotisko un psihotropo vielu lietošanu un izplatību.

Šobrīd jau izskanējušas pirmās projekta aktivitātes – vērienīgs pētījums par jauniešu vērtībām un attieksmi saistībā ar narkotiskajām vielām, kā arī  sociālā kampaņa  „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi”,  kuras ietvaros izstrādāti  televīzijas un radio klipi, vides reklāmas, dažādi izdales materiāli  un plašas aktivitātes internetā.


Informāciju sagatavoja:
Zane Maskaļonoka
Projekta  „Jaunieši pret narkotikām” vadītāja
67075014
29374566

 

 
Projekts tiek realizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi tās autora viedokli, un Komisija  nevar būt atbildīga  par jebkādu  tās satura izmantošanu.
 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ