Atklātas vērienīgas krāpšanas uzņēmumā SIA „LATBEMA Serviss”

29.09.2010

Šā gada vasaras mēnešos Valsts policijas Rīgas reģiona policijas iecirkņos saņemti vairāki iesniegumi par iespējamiem krāpšanas gadījumiem uzņēmumā SIA „LATBEMA Serviss”. Uzņēmuma klienti bija finansiālās grūtībās nonākuši cilvēki, kuri līzingā iegādājušies dārgas automašīnas un nav spējuši vairs samaksāt ikmēneša līzinga maksājumu.


Šā gada vasaras mēnešos, jūnijā un jūlijā uzņēmums SIA „LATBEMA Serviss” noslēdza vairākus īres līgumus ar izpirkšanas tiesībām. Uzņēmuma klienti bija cilvēki, kas nopirkuši jaunas automašīnas līzingā un finansiālu apstākļu dēļ vairs nav spējuši nomaksāt ikmēneša maksājumu. Līdz jūlijam par šo firmu policijā sūdzību nebija, bet augustā firmas klienti cits pēc cita vērsās Rīgas reģiona policijas iecirkņos, ziņojot, ka uzņēmums pārstājis viņiem maksāt par automašīnu īri un firmas kontaktu tālruņi ir atslēgti.

Rīgas reģiona policijas darbinieki uzsāka vairākus kriminālprocesus un izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka firma ir pārreģistrēta uz kāda bezpajumtnieka vārda, savukārt iepriekšējais īpašnieks bijis kāds 1967. gadā dzimis vīrietis, kurš arī tika izsludināts meklēšanā. Meklētas arī tika apkrāpto iedzīvotāju automašīnas, kuras, iespējams, izvestas ārpus Latvijas Republikas teritorijas realizācijas nolūkā. Tikmēr apkrāptajiem cilvēkiem nācās turpināt maksāt līzinga ikmēneša maksājumus, lai gan iegādātās automašīnas bija pazudušas.

Šā gada 17. septembrī meklēšanas darbi vainagojās panākumiem un Rīgas reģiona Latgales iecirkņa kriminālpolicijas darbinieki kopā ar Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbiniekiem aizturēja bijušo firmas īpašnieku. Aizturētais vīrietis atzina, ka ir darbojies minētajā uzņēmumā, bet noliedza savu saistību ar krāpšanām. Divas dienas vēlāk Latgales iecirkņa darbinieki lūdza tiesu piemērot aizturētajam drošības līdzekli apcietinājumu, taču tiesa šo lūgumu atteica. Vēl divas dienas vēlāk, 21. septembrī, Rīgas reģiona Kurzemes iecirkņa darbinieki lūdza tiesu aizturēto vīrieti apcietināt par viņu apkalpojamajā teritorijā izdarītajiem noziegumiem, taču arī šoreiz tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli. Lietu par visām Rīgas reģionā izdarītajām krāpšanām pārņēma Rīgas reģiona Kriminālpolicijas 2. nodaļa un 23. septembrī lūdza Rīgas Centra tiesu piemērot aizdomās turamajam apcietinājumu kopā par vienpadsmit krāpšanas epizodēm, kurās zaudējumi mērāmi vairākos simtos tūkstošu latu. Arī šoreiz tiesa šo lūgumu atteica.

Pagaidām Rīgas reģiona kriminālpolicijas 2. biroja 3. nodaļas darbinieki turpina izmeklēšanu un jau ir uzsākuši sadarbību ar citām Eiropas Savienības valstīm, kurās varētu būt realizētas izkrāptās automašīnas. Turpinās arī izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai par SIA „LATBEMA Serviss” upuriem nav krituši arī citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji. Tāpat Rīgas reģiona kriminālpolicijā visi uzsāktie kriminālprocesi ir apvienoti vienā „Par krāpšanu lielā apmērā, ja to izdarījusi organizēta grupa” un tiek meklētas arī citas šajā noziegumā iesaistītās personas.
 


Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ