Patvēruma meklētāji un vietējie jaunieši kopīgu valodu rod sportā

Sacenšoties futbolā, strītbolā un veiklības stafetē, pagājušās nedēļas nogalē Ropažu novada Muceniekos notika jauniešu sporta spēles, kurās līdz ar vietējiem jauniešiem pirmo reizi piedalījās arī vairāk nekā desmit pašlaik patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki” mītošie patvēruma meklētāji.


Lai arī dažādi integrāciju veicinoši pasākumi patvēruma meklētājiem Muceniekos notikuši jau agrāk, šī ir pirmā reize, kad centrā mītošās imigrantu ģimenes aicinātas piedalīties sporta sacensībās.

„Ikdienā tiekoties ar patvēruma meklētājiem no visdažādākajām pasaules vietām, redzu, ka šeit Latvijā viņiem nepieciešams ne tikai jumts virs galvas un četras sienas, bet arī saskarsme ar vietējiem iedzīvotājiem, nepieciešamas aktivitātes, lai iepazītu mūsu sabiedrību un varētu tajā integrēties,” norāda viena no sacensību organizatoriem, nodibinājuma „Sociālo pakalpojumu aģentūra” pārstāve Dace Blaževiča. Tieši tādēļ kopīgi ar Ropažu novada pašvaldību un bērnu un jauniešu apvienību „Opā-opā” no Rīgas radusies doma par kopīgu draudzības sporta diena, kurā būtu iespēja piedalīties arī Muceniekos mītošajiem patvēruma meklētājiem un bēgļa statusu saņēmušajiem.

Šobrīd patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki“ uzturas 33 patvēruma meklētāji, no kuriem 16 ir nepilngadīgie. Visvairāk patvēruma meklētāju ir no Gruzijas, Afganistānas un Uzbekistānas, taču tāpat šogad patvērumu Latvijai lūguši arī iebraucēji no Šrilankas, Krievijas un Turcijas.

 

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ