Esi redzams, lietojot atstarotājus!

21.09.2010

Laiks nepielūdzami steidzas, gadalaikiem mainoties. Klāt rudens, vakari kļūst garāki, tumši ir rīti, kad jau jādodas mūsu ikdienas gaitās.


Arī šogad atgādinām kā pilsētu, tā lauku iedzīvotājiem par atstarojošu elementu nepieciešamību, lai mazinātu risku ceļu satiksmes dalībniekiem iekļūt satiksmes negadījumos.

Īpaši uzsveram atstarotāju nepieciešamību  apdzīvotās vietās, kur ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gados vecākiem cilvēkiem, arī lauku apvidos, kuri nereti neizprot atstarotāja lietošanas jēgu un nozīmi,  kā arī to,   lai, ejot pa ceļu, gājēji pārvietojas pa pareizo ceļa pusi.

Vēlamies atgādināt, ka atstarojoši elementi nepieciešami ne vien gājējiem, bet arī bērnu un invalīdu  ratiņiem, šoferiem, kuri kaut uz īsu mirkli kļūst par gājējiem, izkāpjot no sava spēkrata, un velosipēdistiem.

Kurzemes reģionā Talsu novadā  jau reģistrēts ceļu satiksmes negadījums, kad automašīna, izvairoties no sadursmes ar velosipēdistu, kurš vadīja velosipēdu tumšā diennakts laikā bez atstarotājiem, saslīdēja un iebrauca grāvī. Par laimi – šoreiz bojāta tikai automašīna.
Pamatojoties uz iepriekšminēto, aicinām  plašsaziņas līdzekļus informēt   iedzīvotājus, laiku pa laikam atgādināt par šo „sezonas” aktualitāti ceļu satiksmes drošībā!

P.S. Pievienotajai fotogrāfijai ir  ilustratīva nozīme par policijas aktivitātēm saistībā ar atstarotāju lietošanu – Gaismas cilvēka un inspektora Bebra Bruno viesošanās Liepājas izglītības iestādē pērn.

Jolanta Knīse
VP Kurzemes reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
t.63404604

jolanta.knise@kurzeme.vp.gov.lv


 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ