Par tiesībsargājošo institūciju darbu pirmsvēlēšanu laikā

21.09.2010

Šodien, 20.septembrī notika tiesībsargājošo institūciju dienestu vadītāju sanāksme, kurā piedalījās Valsts policijas (VP), Drošības policijas (DP) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāji. Sanāksmē tika apspriesti jautājumi saistībā ar dienestu darba koordināciju 2.oktobra 10.Saeimas vēlēšanās.


Drošības policijā ir veikta priekšvēlēšanu risku analīze. Iepriekšējo vēlēšanu periodu tendences ļauj secināt, ka arī 10.Saeimas vēlēšanu laikā saglabājas balsu pirkšanas, vēlēšanu rezultātu falsificēšanas, kā arī vēlētāju informatīvās ietekmēšanas apdraudējums.

Jāatgādina, ka par vēlētāju balsu pirkšanas gadījumiem pērn pašvaldību vēlēšanās Drošības policija izmeklēja 5 kriminālprocesus, no tiem 1 ir iztiesāts un 4 nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Vēlēšanu pārkāpumu varbūtība saglabājas visos vēlēšanu apgabalos, tomēr par apdraudētāko vēlēšanu apgabalu uzskatāma Latgale, kas galvenokārt skaidrojams ar reģiona sarežģīto sociāli ekonomisko stāvokli, kā arī personu aktivitātēm, kas būtu gatavas veikt pretlikumīgas darbības konkrētu politisko organizāciju labā.

Galvenā balsu „uzpircēju” mērķauditorija ir sociāli neaizsargātās un maznodrošinātās sabiedrības grupas, kuru balsis ir relatīvi „lēti” nopērkamas. Lai preventīvi novērstu iespējamos likumpārkāpumus Saeimas vēlēšanu laikā, Drošības policija īsteno operatīvos, uz starpinstitucionālo sadarbību vērstus informatīvus pasākumus.

Konstatējot noteiktus riskus, DP izvērtē attiecīgo informāciju un nodot to pēc piederības Valsts policijai (VP), Centrālai vēlēšanu komisijai (CVK) vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

2009.gada pašvaldību vēlēšanas apliecināja, ka iedzīvotāji ir gatavi zvanīt uz DP diennakts tālruni un informēt par konstatētajām nelikumībām piekšvēlēšanu laikā un vēlēšanu dienā.

Vēlēšanu laikā Drošības policija strādās pastiprinātā režīmā.

 
Personām, kuru rīcībā ir informācija par iespējamu balsu pirkšanu vai konstatētiem balsu pirkšanas gadījumiem, lūdzam vērsties tuvākajā policijas iecirknī, zvanot: 02 vai 112, kā arī Drošības policijā, zvanot: 67208964, vai sūtot e-pastu: dpdd@dp.gov.lv.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Apse-Krūmiņa
Drošības policijas
priekšnieka palīdze
tālrunis: 67208991
e-pasts: dp@dp.gov.lv

 

 

 


 


Atpakaļ