BaltFloodCombat vienība beigusi savu darbu Moldovā

09.09.2010

BaltFloodCombat vienība 8.septembra vakarā pabeidza darbu trešajā sūknēšanas vietā netālu no Valeni ciemata, kas arī ir vienības pēdējais uzdevums Moldovas Republikā.


Šodien, 9.septembra pēcpusdienā vienība dosies uz Kišiņevu, kura paredzēta pēdējā oficiāla tikšanas ar Moldovas atbildīgo iestāžu pārstāvjiem. Kā jau informējām Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienība 24.augustā devās sniegt palīdzību Moldovas Republikai plūdu radīto seku likvidēšanas pasākumos. Viņi strādāja starptautiskā vienībā kopā ar kolēģiem no Igaunijas un Lietuvas. Tas ir augstas veiktspējas sūknēšanas modulis Eiropas Savienības Baltijas plūdu likvidēšanas „BaltFloodCombat" projekta ietvaros.

Paredzēts, ka 10.septembrī BaltFloodCombat vienība dosies mājup un kā jau iepriekš bija plānots 12.septembrī varētu atgriezties Rīgā.
 
Vienības foto arhīvs: BaltFloodCombat vienība darbībā netālu no Valeni ciemata   

 „BaltFloodCombat" ir ES finansēts projekts, kas tiek īstenots sadarbojoties triju Baltijas valstu glābšanas dienestiem - Igaunijas glābšanas pārvaldei, Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas departamentam un Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam sagatavošanās darbības ES ātrās reaģēšanas spējas nodrošināšanai ietvaros. Projekta uzdevums ir izveidot starptautisku augstas veiktspējas sūknēšanas moduli ar apmācītu personālu, efektīvu un modernu ekipējumu - plūdu seku likvidācijai katrā no Baltijas valstīm, reģistrējot to ES kopējā datu bāzē.

Projekta galvenie mērķi:
• uzlabot katras valsts gatavību plūdiem;
• pastiprināt ES ātrās reaģēšanas spējas vienā no visbiežāk sastopamām ārkārtējām situācijām;
• ar novatorisku pieeju nodemonstrēt starptautisko civilās aizsardzības moduļu izveides iespējas un veidus;
• sekmēt civilās aizsardzības moduļu turpmāko attīstību.

Papildus vērtību projektam piešķir moduļa izvietošana tuvu pie Eiropas visbiežāk applūstošajām valstīm (Polija, Čehija, Slovākija, Ungārija, Vācija). Šīs valstis būs sasniedzamas 24 stundu laikā. Nedaudz ilgākā laikā būs sasniedzamas Dienvideiropas valstis (Bulgārija, Rumānija, Balkānu pussalas valstis, Itālija). Modulis, galvenokārt, paredzēts darbībai Eiropā un tā transportēšana notiek ar specializētām mašīnām.
Papildus informāciju par BaltFloodCombat var iegūt mājās lapā: http://www.baltfloodcombat.eu/

Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.26183300


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ