31.08.2010

Valsts robežsardzes amatpersonas šonakt, no 30.uz 31.augustu, uz aizdomu pamata par preču nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, aiz Silenes robežkontroles punkta apturēja divas automašīnas Audi 100 un veica to apskati. Jau pirmatnējās apskates laikā automašīnu bagāžas nodalījumos zem paklāja tika konstatētas kontrabandas cigaretes.


Robežsargiem aizdomas par preču nelikumīgu pārvietošanu izraisīja arī trešā automašīna Audi A6, kura tobrīd atradās Silenes robežkontroles punkta teritorijā, uz ko tika vērsta Valsts ieņēmumu dienesta Muitas amatpersonu uzmanība un automašīnai tika veikta padziļināta muitas kontrole, kuras rezultātā robežsargu aizdomas apstiprinājās.

Pārējo divu automašīnu padziļinātu pārbaudi robežsargi veica Silenes robežapsardzības nodaļā, kur vienā no automašīnām, paslēptas automašīnas bagāžas nodalījumā un durvīs, atklāja 72 180 dažādu marku cigaretes, savukārt, otrā automašīnā vairākos slēpņos konstatēja 47 740 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Kopumā izņemtā kontrabandas cigarešu vērtība ir aptuveni 6000 latu.

Abiem automašīnu vadītājiem 1973.gadā dzimušajiem vīriešiem par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā noslēpjot šīs preces no šādas kontroles, sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Administratīvo pārkāpumu lietu materiāli nosūtīti pēc piekritības Valsts ieņēmumu dienesta Latgales Nodokļu un muitas administrācijai.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un
sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592,
kristine.petersone@rs.gov.lv.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ