BaltFloodCombat vienība ir ceļā uz Moldovas Republiku

25.08.2010

Vakar, 24.augustā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienība devās sniegt palīdzību Moldovas Republikai plūdu radīto seku likvidēšanas pasākumos. Viņi strādās starptautiskā vienībā kopā ar kolēģiem no Igaunijas un Lietuvas. Tas ir augstas veiktspējas sūknēšanas modulis Eiropas Savienības Baltijas plūdu likvidēšanas „BaltFloodCombat”  projekta ietvaros.


Kā informēja Latvijas vienības komandieris Ivo Mežulis, vakar Baltijas valstu ugunsdzēsēju-glābēju vienības ir satikušās Matijampolē un notikusi sanāksme, lai vienotos par koordinācijas, informācijas apmaiņas, drošības, sakaru uzturēšanas, sadzīves un citiem organizatoriskiem jautājumiem.

"BaltFloodCombat" vienībā ir sadalīti pienākumi: komadas vadītājs ir Jaanus Teearu (Igaunija), komandas vadītāja vietnieks ir Ivo Mežulis (Latvija) un sakaru virsnieks ir Jans Pavliukoics (Lietuva). Vienībā ir pa pieci ugunsdzēsēji glābēji no katras valsts, kā arī četri tehniskā atbalsta nodrošinātāji no Igaunijas.. Tehniskā atbalsta nodrošinātāju pienākumos ietilpst - sniegt administratīvo atbalstu, telekomunikāciju un sakaru nodrošināšanas atbalstu, nepieciešamā transporta plānošanu un nodrošināšanu u.c. pienākumi. Viens no Tehniskā atbalsta nodrošinātājiem ir arī neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsts.

Vienībai, lai ātrāk varētu izbraukt caur Polijas teritoriju, Polijas kolēģi ir nodrošina vienībai eskortu caur visai Polijai.Plānots, ka "BaltFloodCombat" vienība 25.augusta vakarā sasniegs Ļvovu (Ukrainā), kur varētu pārnakšņos Ļvovas Ugunsdrošības Institūtā un pēc tam turpināt ceļu uz Moldovas Republiku.
 
Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.26183300

Pievienotās saites


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ