Latvijas ugunsdzēsēju vienība atgriezusies no Krievijas

19.08.2010

Šodien, 19.augustā Latvijas ugunsdzēsēju vienība, kura 10.augustā devās uz Krievijas Federāciju palīdzēt dzēst meža ugunsgrēkus, atgriezās Rīgā. Ugunsdzēsējus sagaidīja Iekšlietu ministre Linda Mūrniece, Krievijas Federācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis.


Vienības komandieris Andrejs Vasiļevskis noziņoja iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei, ka vienība tai uzticētos uzdevumus ir izpildījusi. Par to liecina arī tas, ka puiši pirms došanās uz Latviju saņēmuši Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas medaļas "Sadarbība glābšanas vārdā" un Maskavas apgabala gubernatora apbalvojumu - Goda zīmi. Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, uzrunājot ugunsdzēsējus un katram pateicoties ar rokasspiedienu, norādīja, ka "Krievijas puse augstu novērtē Latvijas palīdzību brīdī, kad kaimiņvalsti piemeklējusi katastrofa. Ugunsdzēsēju rīcība vērtējama kā ļoti vīrišķīgs solis, savukārt sniegtā palīdzība bija augsti profesionālā līmenī".

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece sirsnīgi pateicās vienībai un ikvienam ugunsdzēsējam par ieguldīto darbu, sniedzot palīdzību kaimiņu valstij.
   
Kā jau tika informēts, no pirmās ierašanās dienas Krievijas Federācijā, Latvijas ugunsdzēsēji glābēji strādāja Maskavas apgabala Bikovo, Rakhmanovo un Elektrogorskas pilsētu apkārtnē, likvidējot ugunsgrēkus vairāku desmitu hektāru platībā. Kā atzina vienības komandieris Andrejs Vasiļevskis, ugunsdzēsēji Krievijā sagaidīti ļoti atsaucīgi, bet darba bijis ļoti daudz un tas bijis smags, jo ugunsgrēki bija postoši, turklāt nācies pat steigā evakuēties no meža vētras dēļ.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ