Ugunsdzēsēju darbs X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā

13.07.2010

Rīgā no 6. jūlija līdz 11. jūlijam norisinājās X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuros piedalījās 30 975 dalībnieki no 1305 kolektīviem. Svētku norises vietās dalībnieku drošību nodrošināja arī  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas.


Tika veikts apjomīgs darbs, veicot dalībnieku izmitināšanas vietu operatīvās pārbaudes 58 Rīgas skolās, tika organizēta inspektoru dežūras 10 pasākumu objektos, kā arī organizētas ugunsdzēsības tehnikas dežūras Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē. Sakarā ar lielo karstumu, kad gaisa temperatūra termometra stabiņā rādīja +30C un pat vairāk, Rīgas ugunsdzēsēji bija tie, kas atveldzēja svētku dalībniekus un lielkoncertu laukumus.

Rīgas ugunsdzēsēji arī sniedza palīdzību Latvijas Sarkanajam krustam, palīdzot pārvietot sasirgušos dalībniekus, lai nodotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku gādīgajās rokās. Tika veikts arī nozīmīgs izglītojošais darbs un dienesta popularizēšanas pasākumi, jo glābšanas dienesta amatpersonu un tehnikas parādīšanās norises vietās izraisīja lielu interesi dalībnieku un pasākumu apmeklētāju vidū.

VUGD darbu atzinīgi novērtēja pasākumu dalībnieki un svētku organizatori.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerti, izstādes un citi pasākumi Rīgā notika Mežaparka Lielajā estrādē, Daugavas stadionā, Vērmanes dārzā, VEF Kultūras pilī, Rīgas Latviešu biedrības namā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Dziesmu svētku parkā, Meža kapos, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Lielajā ģildē, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgas Kongresu namā un laukumā pie Brīvības pieminekļa.


Papildus informācija:
Oskars Āboliņš
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta
Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks
tālrunis: 67075887


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ