Par gandrīz trešdaļu pieaug ārvalstīs dzimušo pilsoņu skaits

13.07.2010

Gada pirmajos sešos mēnešos būtiski pieaudzis ārvalstīs dzimušo bērnu skaits, kuru vecāki Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) lūguši bērnam piešķirt Latvijas pilsonību.


Kā rāda Pārvaldes apkopotā statistika par gada pirmajiem sešiem mēnešiem, šogad par Latvijas pilsoņiem atzīti 1039 ārvalstīs dzimuši mazuļi, kuriem vismaz viens no vecākiem ir Latvijas pilsonis. Ja salīdzina ar gadu iepriekš, šogad vērojams ārvalstīs dzimušo Latvijas pilsoņu skaita pieaugums par vairāk nekā 27 procentiem, jo pērn šajā pašā laika posmā tika saņemti vien 818 iesniegumi.

Visbiežāk bērnam Latvijas pilsonību lūdz reģistrēt ģimenes, kas pārcēlušās uz Lielbritāniju vai Īriju, no kurienes tiek saņemta aptuveni puse no visiem iesniegumiem. Tāpat Latvijas pilsoņiem bērni dzimst arī Skandināvijas valstīs, kā arī Krievijā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Šogad vērojama arī tendence, ka arvien biežāk ārzemēs dzimušajiem bērniem vecāki izvēlas divas pilsonības – gan Latvijas, gan arī otras valsts, kur bērns ir piedzimis vai kuras pavalstnieks ir otrs vecāks, ja ģimene ir jaukta. Šādos gadījumos bērnam var veidoties dubulta pilsonība, jo Pilsonības likumā likumdevējs nav paredzējis, ka, nosakot bērna atbilstību Latvijas pilsoņu kopumam, citas valsts pilsonības esamību vai neesamību būtu jāvērtē kā kritērijs. Tādējādi netiek likti nekādi šķēršļi, lai ārvalstīs dzimušie Latvijas pilsoņu bērnu varētu saglabāt saikni ar Latviju.

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ